KIRŞEHİR 1.Amatör Küme Futbol Ligi 2023-2024 sezonunu oynadığı 14 maçta 11 galibiyetle 36 puanla lider olup şampiyon olarak tamamlayan Yabanlıspor’un tecrübeli oyuncusu Hüseyin Doğan, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Nevşehirspor,  BAL’a mı düşecek? Nevşehirspor, BAL’a mı düşecek?

Doğan yaptığı açıklama, “Acı tatlı çok zor şartlar altında mükemmel bir sezonu geride bıraktık. Bu yola başlarken yükümüz çok ağırdı gerek sahada gerek saha dışında yaptığımız doğru işleri çekemeyen ve bozmaya uğraşan fareler tek bir şeyi unutmuştu! Aslında yaptıkları bu aciz oyunlar bizi daha da çok güçlendirmişti. İlk maçtan son maça kadar inancımızı hiç yitirmedik bütün olumsuzluklara rağmen şampiyon Yabanlıspor yazdıracağız dedik ve bu sözü alnımızın akıyla yerine getirdik. Bu yolda emeği geçen, kulüp, yöneticilerimize, hocalarımıza, takım arkadaşlarıma ve taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Bu ailenin bir parçası olmaktan şeref duyuyorum. Hiç bir başarı asla tesadüf değildir. Şükürler olsun bizim olanı aldık” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ligi 36 puanla lider olarak tamamlayan Yabanlıspor, Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Gençlikspor’un ligde kalması durumunda BAL’a çıkma Baraj maçı oynayacak.

Gençlikspor’un ligden düşmesi durumunda Yabanlıspor, maç oynamadan direk olarak Bölgesel Amatör Ligi’nde ilimizi temsil edecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)