Türkiye'de eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilerin yararlandığı "Diyanet Bursları" başvuruları sona erdi.

Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve ülkemizdeki ilahiyat fakültelerinin iş birliği ile yürütülen “Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi”, “Uluslararası İlahiyat Lisans Programı” ve “Uluslararası İlahiyat Lisansüstü Burs Programı” kapsamında; ülkemizdeki uluslararası anadolu imam hatip liseleri, ilahiyat fakülteleri ve ilahiyat lisansüstü programlara yurt dışından kabul edilecek uluslararası öğrencilerin başvuru süreci tamamlandı.

107 ÜLKEDEN BAŞVURU YAPILDI

2024-2025 eğitim öğretim yılı için geçerli olacak burs programına 107 ülkeden toplam 10.076 aday öğrenci başvuru yaptı. Kabul süreci titizlikle yürütülecek.

Türkiye Diyanet Vakfı yetkilileri tarafından yapılacak ön değerlendirmelerden sonra başvuruların olduğu ülkelerde aday öğrenciler yazılı sınava ve mülakata tabi tutulacak. Mülakat heyetleri marifetiyle ilgili ülkelerde yapılacak yazılı sınav ve sözlü mülakatlardan sonra “Diyanet Bursları”ndan faydalanmaya hak kazanacak öğrenciler belirlenecek. (HABER MERKEZİ)

 

Astronotların uzaydaki radyasyondan korunması için akrep derisinden krem üretildi Astronotların uzaydaki radyasyondan korunması için akrep derisinden krem üretildi