Kırşehir’de araç almak isteyenler, bu haber sizi ilgilendiriyor. Birçok vatandaşın mağdur olmasına sebep olan ikinci el araç satın alımında dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Kırşehir Saray Oto Aksesuar Sahibi Mahmut Kolukısa, “Sanayide ustaya göstermekle araç alınmaz, expertiz şart” dedi.

Günümüzde sıfır araç almaya gücü yetmeyen ve ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar az kullanılmış araçları tercih ediyor. Bu araçlar ise iyi kontrol edilmediği takdirde plakaya işlenmemiş kaza onarımları ortaya çıkabiliyor. Değişensiz boyasız olarak satılan araçlarda hasar kaydı görünmese de aracın en önemli yerleri onarım görmüş olabiliyor. Bu onarımlar ise aracın değerini düşürmesinin yanında, doğru yapılmadığı takdirde kazalara yol açabiliyor ya da işlevini yerine getiremiyor. İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Dikkat edilmediği taktirde sorunlarla karşılaşılabilir, aracı gerçek piyasa değerinin çok daha üstüne satın alabilir veya aldığınız araçtan memnun kalmayabilir, zarar edebilir hatta dolandırılabilirsiniz.

Zam farklarının hesaplara yatacağı tarih belli oldu Zam farklarının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Kırşehir'de araç sahibi olmak isteyenlere seslenen Saray Oto Aksesuar Sahibi Mahmut Kolukısa, mutlaka expertiz kontrolünün yapılması gerektiğini söyleyerek uyarılarda bulundu. 

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ