Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’e gelen depremzede sayısının 11 bini geçtiğini açıkladı…

 

KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 100. YIL RESİM YARIŞMASI KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 100. YIL RESİM YARIŞMASI

“DEPREMZEDELERE HER TÜRLÜ DESTEĞİVERMEK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

          Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ilde yaşanan büyük deprem felaketinin bir daha yaşanmaması dileğinde bulundu.

Kırşehir’e gelen depremzede sayısının 11 bini geçtiğini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaptıkları çalışmalar hakkında gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e bilgiler verdi.

13 Şubat tarihi itibariyle resmi kayıtlara göre, Kırşehir’deki otellerde 164, misafirhanelerde 175, KYK yurtlarında 175, Milli Eğitim Bakanlığı pansiyonlarında 488,  özel yurtlarda 195, hastanede 115 ve evde kalan 9132 olmak üzere toplam 11 bin 80 kişinin bulunduğunu belirten Başkan Ekicioğlu, bu rakamlara Kırşehir’deki yakınlarının yanına gelen, ya da getirilenlerin olmadığını açıkladı.

Türk halkının yaşanan büyük deprem felaketinin ardından depremzedeler için evlerini, gönüllerini açtığını belirten Başkan Ekicioğlu, “Türk Milleti böyle felaketlerde, böyle zor durumlarda, kenetlenmeyi ve tek yumruk olmayı bütün dünyaya gösteriyor. İşte Kahramanmaraş ve 11 ilde yaşanan depremde de bu birlik ve beraberliği, tek yumruk olmayı herkese göstermiştir. Kırşehir halkı da bunu fazlasıyla yapmıştır ve yapmaya da devam ediyor. Kırşehir’de evlerini açan, eşyasıyla birlikte veren yüzlerce hemşehrimiz oldu. Biz de Belediyle olarak bu evlerin gerekli bakım ve temizliğini yaparak, eksik eşyalarını da yine hayırsever hemşehrilerimizin katkıları ile döşeyerek onlara bir yuva hazırlamaya çalıştık. Depremin olduğu günden bu yana Kırşehir Belediyesi olarak tüm araç ve gereçlerimizle bölge illerindeyiz. Kim, nerden yardım isterse oraya koşuyor ve tüm desteği veriyoruz. Ayrıca Belediyemize halkımızın yiyecek, içecek ve her türlü giyim kuşam yardımlarını kabul ediyor ve bunları depremzedelere en hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz. Ancak şunu özellikle söylemek isterim. Böyle bir felakete Kırşehir’de hiçbir hemşehrimiz seyirci kalmıyor. Allah hepsinden razı olsun. Yaptıkları yardımları unutmamız mümkün değildir. İmkanları doğrultusunda maddi ve manevi destek vermek için adeta seferber olmuş durumda.  Allah bir daha ülkemize ve milletimize böyle büyük felaketler vermesin” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)