6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketi afetinde iş yeri yıkılan veya ağır hasar gören kuyumcu esnafı için Kırşehir Valiliği ile AFAD işbirliğinde "Yeni Kuyumcular Çarşısı" oluşturuldu.

Depremde iş yerlerinde hasar oluşan Hatay'ın İskenderun ilçesindeki kuyumcular devlet desteğiyle kurulan ahşap prefabriklerde faaliyet göstermeye başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Vali H. Mete Buhara, "Yaşadığımız acı deprem sonrasında devletimizin görevlendirmesi ile iki aydan fazla kesintisiz olarak bulunduğumuz Hatay/İskenderun ilçemizde iş yerini kaybetmiş esnaflarımızın normale dönüş yolunda aldıkları mesafe mutluluk verici. Çorbada tuzumuz olduysa ne mutlu bize." dedi.

Kurtuluş Mahallesi`ndeki çarşıya Kırşehir Valiliği ve AFAD Başkanlığı girişimleriyle çelik ve demirle güçlendirilmiş 12 ahşap prefabrik yerleştirildi. Hak sahiplerine teslim edilen iş yerlerinde 8 kuyumcunun yanı sıra 1 fotoğrafçı, 1 reklamcı, 1 çiçekçi ve 1 saatçi işbaşı yaptı.

Çiçekdağlılar Bulgur  Festivali’nde coştu Çiçekdağlılar Bulgur Festivali’nde coştu

Projenin hem esnafı hem de vatandaşları memnun ettiğini belirten depremzede esnaflar, çok zor süreçten geçerek bugünlere geldiklerini ifade ederek bu anlamlı çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ettiler. (HABER MERKEZİ)