Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen ve Kırşehir’e gelen vatandaşlarımız AFAD koordinasyonunda konaklayacakları okullara ait pansiyonlar, yurtlar ve kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştiriliyor.

Deprem bölgesinden gelerek ilimizde misafir edilen depremzede ailelere ve çocuklara, Kırşehir Rehberlik Araştırma Merkezimiz öncülüğünde rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenlerimiz tarafından psikososyal destek sağlanıyor.

Kırşehir'de bulunan okullarında görev yapan rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı talimatları doğrultusunda İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantının ardından gerekli planlamaları yaparak ilimize gelen depremden etkilenen vatandaşlarımız için psikolojik destek ekiplerini oluşturmuş ve gün boyunca aralıksız psikososyal destek sağlanmaya başladı.

Depremden etkilenen vatandaşların bir kısmının yönlendirildiği Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonunda lojistik destek, psikolojik danışmanlık ve yönlendirme çalışmamız gönüllü okul müdürlerimiz başta olmak üzere ilimizdeki hemen hemen tüm okullarımızdan gelen gönüllü öğretmenlerimiz tarafından yapılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Rehberlik ve Araştırma Merkezi öncülüğünde rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenleri tarafından psikososyal destekleri devam edeceği bildirildi. (HABER MERKEZİ)