Fas'ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde 2012 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi de yaralandı. Arama kurtarma çalışmalarında zamana karşı yarış sürerken; öte yandan dünyada büyük yankı uyandıran depremin ardından birçok ülkeden art arda taziye mesajları yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Fas'ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenler için taziye ve dayanışma mesajı yayımladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, El-Huz bölgesindeki depremde can kaybının yaşandığı, çok sayıda kişinin yaralandığı ve ciddi hasar oluştuğunun derin üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi.

İl Müdürü Gülşen Mucur'da  destekleme ve yetiştirme  kurslarını ziyaret etti İl Müdürü Gülşen Mucur'da destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti

Açıklamada, "Dost ve kardeş Fas halkına ve hükümetine başsağlığı, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadesine yer verildi. Açıklamada, Türkiye'nin yaraların sarılması için her zamanki gibi Fas'a her türlü desteği sağlamaya hazır olduğu vurgulandı. 

"Kırşehir Çiğdem" olarak deprem felaketinin yaşandığı Fas'da hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Geçmiş olsun Fas. (HABER: FAHRETTİN TOKER)