Kırşehir'deki eğitim faaliyetleri kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca Kırşehir'e deprem simülasyon tırı gönderilecek.

Daha 17 yaşındaydı.. Kalp krizine yenik düştü Daha 17 yaşındaydı.. Kalp krizine yenik düştü

Kırşehir AFAD Müdürü Ömer Bozkurt, şehrin yazılı ve görsel basınıyla bir araya gelerek deprem simülasyon tırıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin çok büyük yıkıma neden olduğunu söyleyen Bozkurt, depremlere karşı hazırlıklı olunması gerektiği noktasında da uyarılarda bulundu.

İl AFAD Müdürlüğü binasında gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan AFAD Müdürü Bozkurt, "Kırşehir'imize Pazartesi günü sabahtan itibaren AFAD'ın deprem simülasyon tırı gelecek ve üç gün süreyle burada kalacak. Bu süre içerisinde öğrencilerimiz, ailelerimiz Kırşehirli hemşehrilerimiz bu simülasyon tırından faydalanabilir. Tüm hemşehrilerimizi bu simülasyondan faydalanmaya davet ediyorum. Burada edinilecek tecrübeler onlara çok şey katacağına inanıyoruz. Bununla birlikte Pazartesi günü bir resmi programımız olacak. Bu programda da AFAD'dan yöneticilerimiz katılacak ve vatandaşlarımızla bir araya gelecekler. Afetlerle ilgili, afet yönetimiyle ilgili bilgilendirmeler yapılacak. Yine Cacabey Meydanı'nda bizim kuracağımız farkındalık kitapları, çadırlar, araç gereçleri ve resim sergisi olacak. Burada da yine vatandaşlarımızın afetlere yönelik bakış açısını değiştirmek, onları bu yönde bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Tüm vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz bu programa davetlidir. Katılımlarını bekliyoruz" diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)