Kırşehir 1.Amatör Küme ekiplerinden Kırkent FK’nın antrenörü Hikmet Demir, Cumartesi günü Bağbaşı Tesislerinde 40 Şehirgücüspor ile oynayacakları karşılaşma öncesi gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Genç teknik adam, ligin 2.haftasının geride kalmasının ardından iyi futbol oynadıklarını fakat oynadıkları iyi oyunu bir türlü skora yansıtamadıklarını belirtti.

Amatörde Cumartesi 2,  Pazar günü 2 maç var! Amatörde Cumartesi 2, Pazar günü 2 maç var!

Geçen seneden daha iyi bir kadro kurduklarını söyleyen Kırkent FK’nın antrenörü Hikmet Demir, “Geçtiğimiz sezon ligde takım sayısı artısın diye Kırşehir 1.Amatör Kümede yer almıştık. Bu sezon işimize daha iyi sarılıp iyi bir ekiple mücadele ediyoruz. Ligin 2.haftası geride kaldı ve henüz gol atamadan 2 maçımızı da kaybettik. Gerçekten çok üzgünüz. Skorlara baktığımızda gerçekten içimizi acıtıyor. Bu 2 hafta süresince hakem hataları da ön planda oldu. Bizler hakem arkadaşlarımızı çok seviyoruz ve iyi niyetli maçlara çıktığına inanıyoruz. Fakat hakemlerimiz Amatör Küme futbol liginde maç yönetecek tecrübede olmadığını düşünüyoruz. Hakem arkadaşlarımız, amatör kümeye gelene kadar alt yaş kategorilerinde tecrübe kazansınlar, kazandıktan sonra amatör müsabakalara çıksınlar. Zaten Kırşehir’de 8 takım var. Bu 8 takım kendi çabalarıyla, kendi imkanlarını zorlayarak lige katılıyor. Birde hakem hataları yüzünden kaybedilen maçlar olunca da insan çileden çıkıyor. Artık hakemlerinde kendilerine çeki düzen verip müsabakalara ciddi bir şekilde çıkmalarını istiyoruz. Önümüzde çok önemli bir 40 Şehirgücüspor maçı var. Zor bir karşılaşma olacağını düşünüyoruz. İnşallah 3 puanı alan taraf biz olur ve ligdeki ilk galibiyetimizi hanemize yazdırırız” dedi. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)