29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi Kaman'da da düzenlenen törenlerle coşku ile kutlandı.

28 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’te Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim Pazar günü saat 09:30’da Kaman Kaymakamı Nurullah Kaya’nın, Kaymakamlık makamında tebrikleri kabulü ile devam etti. 

KaymakamNurullah Kaya ve Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak’ın halkı selamlamasıyla başlayan ilçe stadyumundaki kutlama programına; ilçemiz protokolü, şehit yakınları, gaziler,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
         İstiklal Marşının okunmasının ardından KaymakamNurullah Kaya, günün anlam ve önemine ilişkin hitapta bulundu ve ardından kültürel faaliyetlerde ve sportif müsabakalarda dereceye girip başarı gösteren gençlere ödüllerini takdim etti.

Doğan Boz hayatını kaybetti Doğan Boz hayatını kaybetti

Öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirleri okuduğu, bando, folklor, tekvando, tiyatro, halk oyunları ve çeşitli gösterilerin sergilendiği ilçe stadyumundaki program tören geçişi ile sona erdi.

Kaman Cumhuriyet Meydanı önünde saat 18.00’de başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü, eski caza evi kavşağından dönülerek tekrar ilçe meydanına kadar sürecektir. Tüm halkımız davetlidir.(HABER MERKEZİ)