Ahi Evran Üniversitesi tepki gösterdi Ahi Evran Üniversitesi tepki gösterdi

Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında açılışı gerçekleştirilen Neşet Ertaş Millet Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kırşehir-Kayseri Yolu mevkiinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Vali H. Mete Buhara, "Cumhuriyetimizin 100. yılında açılışını gerçekleştirdiğimiz Neşet Ertaş Millet Ormanına, geleceğe bırakacağımız en değerli miraslardan birisi de yaşanabilir bir çevredir inancıyla bütün çocuklarımızla birlikte fidanlarımızın dikimini gerçekleştirdik." dedi.

Kılıçözü Sanayi Sitesi yanındaki alanı Merhum Neşet Ertaş’ın hatırasını yaşatmak üzere ismini vererek Cumhuriyetimizin 100. Yılında Millet Ormanı olarak Kırşehir’in hizmetine sunduklarını belirten Vali Buhara, “Şehrimizi yeşertmeye kararlıyız. Herkesi fidan dikmeye davet ediyorum. Valilik olarak ‘Bozkır Yeşeriyor’ mottosuyla ağaçlandırma projesini hayata geçireceğiz. İlimizdeki dikili alanları da peyzaj planlaması ile çeşitli ağaçlarla yeşillendireceğiz. Okullarımızı da bu proje kapsamında daha da yeşillendireceğiz. Daha yeşil bir çevre için herkese önemli görevler düşmektedir. Geleceğe bırakacağımız en önemli mirasın başında ağaç gelmektedir. Çevremizi korumak adına herkesi sorumluluk alarak ağaç dikmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Orman İşletme İl Müdürü Alper Çimen'in de bugün oluşturulan ormana dair teknik bilgiler verdiği konuşma yaptığı programda Vali Buhara ve ilimiz protokolünün yanı sıra öğrencilerimiz de yer aldı.

Neşet Ertaş Orman Parkı Ahi Evran, Cacabey, Aşıkpaşa ve Neşet Ertaş adlarını taşıyan yaklaşan 2 bin metre yürüyüş yolu, kameriyeler, oturma bankları, çeşmeler ve otoparkı ile 70 bin m2 bir alana tesis edildi. (HABER MERKEZİ)