Kaman Kaymakamı Kaya,  Şehit Gökhan Yıldırım  Anadolu Lisesini ziyaret etti    Kaman Kaymakamı Kaya, Şehit Gökhan Yıldırım Anadolu Lisesini ziyaret etti  

CHP Kırşehir İl Başkanı İsa Şahin’den Cumhuriyet Bayramı mesajı:

 

“Cumhuriyet’i demokrasiyle,

sosyal adaletle, ekonomik

refahla taçlandıracağız”

 

CHP Kırşehir İl Başkanı İsa Şahin, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; Cumhuriyet’in inşasında komuta ve yönetim kademesinde yer alanların ve bu hikâyenin isimsiz kahramanları fedakâr Anadolu halkının önünde saygıyla eğildiğini belirten Başkan İsa Şahin, yayınladığı bayram mesajında şunları ifade etti:

“Güzel ülkemizin doğumunun 100. yılını kutluyor olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet’in anlamı, kapsamı bizler için çok büyük... Çanakkale’den, Milli Mücadele yıllarından Cumhuriyet’in ilanına kadar yazılan eşsiz bir kahramanlık, fedakârlık hikayesi var. Bu hikâyenin başkahramanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; Cumhuriyet’in inşasında komuta ve yönetim kademesinde yer alanların ve bu hikayenin isimsiz kahramanları fedakar Anadolu halkının önünde saygıyla eğiliyorum.

“Bu kahramanlar -ağır bedeller ödeyerek- bize temelleri sağlam bir cumhuriyet emanet ettiler. Kuruluşundan bugüne kadar Cumhuriyet, birçok kıymetli insan yetiştirdi. Bu insanlar ülkemize, insanlığa büyük katkılar sağladı. Bu yüz yıllık kıymetimize emek harcayan, duvarına bir taş koyan herkese saygılarımı, şükranlarımı sunuyorum.

“Bugün, bu emanetin hak ettiği yerde olmaması içimizi burkuyor. Cumhuriyet’imizin 100. yılında hâlâ her bir yurttaşımızın eğitim, sağlık gibi temel unsurlara eşit ulaşım hakkına sahip olamaması; gelirden payını adil olarak alamaması ne yazık ki hepimizi üzmektedir.

“Biz, güzel ülkemizin doğumunun 100. yılında ekonomik sorunları, işsizliği; cocuklarımızın ve gençlerimizin gelecek kaygısını değil; bambaşka şeyleri, güzellikleri  konuşuyor olmalıydık. Azimliyiz ve kararlıyız; Cumhuriyet’i demokrasiyle, sosyal adaletle, ekonomik refahla taçlandıracağız.  Bunu başaracak kudretin de bu güzel ülkenin her bir ferdinde mevcut olduğunu biliyoruz.

“Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanlığı olarak, Türkiye Cumhuriyeti’mizin doğum gününü ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

“Şimdi bu coşkuyu, bu gururu yaşama zamanı... Dört bir yanı bayraklarla donatacağız. Caddelerde, sokaklarda, meydanlarda bu bayramı halkımızla kutlayacak; sahip olduğumuz bu değerin gururunu hep beraber yaşayacağız.

“Cumhuriyet’in Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; bu toprakları vatan yapmak için canından vazgeçen şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; halkımızın bayramını kutluyor; Cumhuriyet coşkusunun sonsuza dek sürmesini diliyoruz.” (HABER: AYHAN CEYLAN)