Mavi-beyazlılar son maçında Aşıkpaşa’yı 2 golle geçmeyi başardı...

Cumhuriyet, yenilgisiz şampiyon

 SALON: Kındam Spor Salonu

MAÇIN HAKEMLERİ: Osman Köksaldı**, Murat Yağlı**

MASA HAKEMİ: Yusuf Mete Yücel**

CUMHURİYET ORTAOKULU: Kadriye Avşar**, Kübra Akili**, Eylül Ada Torunoğlu**, Sevgi Beyza Orman**, Elif Berrak Evik**, Sümeyye Akın**, Şevval Ata**, Zeynep Yağmur**, İremnur Koç**,

AŞIKPAŞA İMAM HATİP ORTAOKULU: Zine Mustafa AhmedHiddo**, RoyaMohammadi**, EyaGalibMohammedAyd Ali**, LinaZaher İbrahim Al Khdo**, SajidahShakeebHayderNaser**, JannaTahseenMohammed Ali Shukur**, Nurcan Nureddin Kulli**

İLK YARI SONUCU: 1-1

MAÇ SONUCU: 2-1 (Cumhuriyet O.O)

GOLLER: İremnur Koç, Elif Berrak Evin (Cumhuriyet O.O) JannaTahseen (Aşıkpaşa İmam Hatip O.O)

 

ORTAOKULLAR arası yıldız kızlar il birinciliğinde şampiyonluğunu son maç kala garantileyen Cumhuriyet Ortaokulu, son maçında Aşıkpaşa İmam Hatip’i de mağlup ederek 4’te 4 yapıp galibiyetle tamamlayıp şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

Turnuvanın ilk maçında Ömer Halis Demir’i 3-0, ikinci maçında 24 Aralık Ortaokulunu 4-1, üçüncü maçında ise Aşıkpaşa Ortaokulunu 4-1 mağlup ederek şampiyonluğunu bir maç kala garantileyen Cumhuriyet Ortaokulu son maçında Aşıkpaşa İmam Hatip Ortaokulu ile karşı karşıya geldi.

Kındam Spor Salonu’nda oynanan ve Osman Köksaldı ile Murat Yağlı’nın birlikte yönettiği maçam etkili başlayan Cumhuriyet Ortaokulu mücadelenin henüz ilk dakikalarında golcüsü İramnur Koç’un golüyle 1-0 öne geçti.

Aşıkpaşa Ortaokulu bu gole JannaTahseen ile cevap vererek skoru 1-1 yaptı. İlk yarı karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi.

Karşılaşmanın 2.yarısında da etkili futbolunu sürdüren Cumhuriyet Ortaokulu Elif Berrak Evin’in kaydettiği golle skoru 2-1 yaparak maçta takımını tekrar öne geçiren golü kaydetti.

İlerleyen dakikalarda başka gol olmadı ve Cumhuriyet Ortaokulu, Ortaokullar Arası Yıldız Futsal İl birinciliğinde şampiyon olmayı başardı.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreninde il 3’üncüsü olan Aşıkpaşa İmam Hatip Ortaokulu’na madalya ve kupasını Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni ve Kırşehirspor Alt yapı antrenörü Halit Kılıç verdi.

4 maçın 4’ünü kazanarak şampiyon olup, ilimizi Türkiye yıldız kızlar futsal şampiyonasında temsil etme hakkı elde eden Cumhuriyet Ortaokuluna madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik ile birlikte Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu beden eğitimi öğretmeni antrenör Mustafa Koçak verdi.

Hentbol takımımız, yarı finale lider olarak gidiyor Hentbol takımımız, yarı finale lider olarak gidiyor

Madalya ve kupa törenin ardından dereceye giren takımlar, sporcular ve idareciler günün anısına karşılaşmaların oynandığı Kındam Spor Salonu’nda toplu olarak hatıra resim çekindiler. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)