SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

Tekvandoda lisanslı sporcu sayısı 800 bine ulaştı Tekvandoda lisanslı sporcu sayısı 800 bine ulaştı

HAKEM: Beytullah Karaca**      

CUMHURİYET ORTAOKULU: Enes Kerem Ayaz**, Ömer Kaan Baran**, Muhammed Sefa Özdemir**, Ahmet Çoban**, Ömer Öztürk**, Salim Akdeniz**, Yavuz Selim Kördemir**, Muhammed Berhan Alınbaş**, Utku Kaan Baltacı**, Berkay Miraç Ayyıldız**, Zeki Eymen Kaplan**, Ahmet Emir Oflaz**, Ahmet Kerem Eryılmaz**, Sedat Kır**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Halit Kılıç

CACABEY ORTAOKULU: Kadir Eren**, Muhammed Veli Sarısakal**, Mehmet Hikmet Demir**, Enes Kayra Karahan**, Ahmet Muaz Yonca**, Abdulkerim Güvenç**, Kerem Efe Lafçı**, Süleyman Hafız Polat**, Mithat Sayım**, Sıraç Akdoğan**, Abdurrahman Şimşek**, Uhut Enes Kılıç**, Tuna Habib Çolak**, Asil Sezer**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Deniz Koçak

İLK YARI SONUCU: 0-0

MAÇ SONUCU: 1-0 (Cumhuriyet O.O)

GOLLER: Dk.38 Ömer Öztürk (Cumhuriyet O.O)

ORTAOKULLAR arası küçükler futbol il birinciliği yarı final ilk maçında Cumhuriyet Ortaokulu ile Cacabey Ortaokulu karşı karşıya geldi. Çekişmeli ve kıran kırana geçen maçı Cumhuriyet Ortaokulu Ömer Öztürk’ün serbest vuruştan attığı golle 1-0 kazanarak finale yükseldi. Cumhuriyet’in finalde rakibi Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu oldu.

A Grubu’nu 2’de 2 yaparak lider olarak tamamlayan Cumhuriyet Ortaokulu ile B Grubu’nu 2.sırada bitiren Cacabey Ortaokulu karşı karşıya geldi.

2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Beytullah Karaca’nın tek hakem olarak yönettiği maçın ilk yarısında her iki ekip girdikleri pozisyonları golle sonuçlandıramayınca devre 0-0’lık eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın 2.yarısında daha istekli olan taraf Cumhuriyet Ortaokulu olurken, karşılaşmanın 27.dakikasında penaltı atışı kazandı. Topun başına geçen Ömer Öztürk, meşin yuvarlağı direğe nişanlarken, 38.dakikada ise kazanılan serbest vuruştan topu filelere göndererek Cumhuriyet Ortaokulunu 1-0 öne geçirdi.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Cumhuriyet Ortaokulu, çekişmeli ve kıran kırana geçen maçta Cacabey Ortaokulunu 1-0’lık skorla mağlup ederek finale yükseldi.

Cumhuriyet Ortaokulu finalde A Grubu’nda karşılaştığı Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ile karşı karşıya gelecek. Mücadele yarın saat 13.00’da 2 No’lu Sentetik sahasında oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)