SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Yusuf Mete Yücel**

CUMHURİYET ORTAOKULU: Enes Kerem Ayaz**, Ömer Kaan Baran**, Muhammed Sefa Özdemir**, Ahmet Çoban**, Ömer Öztürk**, Salim Akdeniz**, Yavuz Selim Kördemir**, Muhammed Berhan Alınbaş**, Utku Kaan Baltacı**, Berkay Miraç Ayyıldız**, Zeki Eymen Kaplan**, Ahmet Emir Oflaz**, Ahmet Kerem Eryılmaz**, Sedat Kır**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Halit Kılıç

PROF.DR. EROL GÜNGÖR ORTAOKULU: Berat Ebrişim**, Mehmet Soner Akıncı**, Berke Samet Gülhatun**, Hamza Yiğit Genç**, Doğu Şahin**, Murat Yıldırım**, Hüseyin Samet Altıntaş**, Furkan Şahin**, İsa Uysal**, Muhammed Atuğ**, Batuhan Göktuğ Özeken**, Berat Eymen Yıldırım**, Miraç Yurttaş**, Ahmet Eyyüb Toptaş**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ:

İLK YARI SONUCU: 5-0 (Cumhuriyet O.O)

Zonguldakspor, deplasmanda kayıp: 3-0 Zonguldakspor, deplasmanda kayıp: 3-0

MAÇ SONUCU: 8-0 (Cumhuriyet O.O)

GOLLER: Ahmet Çoban (3), Utku Kaan, Zeki Eymen, Ömer Öztürk (2), Sedat Kır (Cumhuriyet O.O)

 

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, Okul sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası küçük erkekler futbol il birinciliğinde A Grubu’nda mücadele eden ve ilk maçında Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu’nu 5 golle geçerek gruptan çıkmayı garantileyen Cumhuriyet Ortaokulu, 2.maçında Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu’nu da 8 golle geçerek grubunu lider olarak tamamladı.

Turnuvanın ilk maçında güçlü rakibi Ömer Halis Demir Ortaokulu’nu 5-1’lik skorla geçerek, ilk maçta gruptan çıkmayı garantileyen Cumhuriyet Ortaokulu, 2.maçında liderlik için Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu ile karşılaştı.

Cuma günü 2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Yusuf Mete Yücel’in tek hakem olarak görev yaptığı maça etkili başlayan Cumhuriyet ortaokulu, iyi futbol sergilediği ilk yarıyı Ahmet Çoban (2), Utku Kaan, Zeki Eymen ve Ömer Öztürk’ün golleriyle 5-0 önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2.yarısında da iyi futboluna ve gollerine devam eden Cumhuriyet Ortaokulu, Ömer Öztürk, Ahmet Çoban ve Sedat Kır’ın kaydettiği gollerle karşılaşmadan 8-0 gibi çok farklı bir skorla maçı kazanarak grubunu lider olarak bitirdi.

Cumhuriyet Ortaokulu grubunu lider olarak bitirdikten sonra yarı finalde Cacabey ortaokulu ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma Pazartesi saat 11.30’da 2 No’lu Sentetik sahasında oynanacak. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)