Yeşil-beyazlı ekibimiz, Çağatay Ortoakulu’nu 2’nci yarıda bulduğu gollerle devirdi...

Cumhuriyet, galibiyete 2’nci yarıda uzandı: 3-0

U11 Ligi’nde yeni sezon başlıyor U11 Ligi’nde yeni sezon başlıyor

SALON: AEÜ BESYO (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Beytullah Karaca**, Murat Yağlı** (Kırşehir Böl.)

MASA HAKEMİ: İbrahim Durak* (Kırşehir Böl.)

KIRŞEHİR CUMHURİYET ORTAOKULU: İremnur Koç**, Zeynep Yağmur**, Şevval Ata**, Sümeyye Akın**, Elif Berrak Evik**, Sevgi Beyza Orman**, Eylül Ada Torunoğlu**, Kübra Akıllı**, Kadriye Avşar**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Halit Kılıç

ANKARA ÇAĞATAY ORTAOKULU: Gülsüm Yücel**, Öykü Nur Çelik**, Hatice Ravza Özdemir**, Selin Kaya**, Nisa Yanar**, İzel Gülşen**, Buğlem Balaoğlu**, Esma Aydın**, Nisanur Yılmaz**, Ecrin Atıcı**, Ayşe Rama Ersoy**, Şerife Eslem**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Ahmet Topal

İLK YARI SONUCU: 0-0

MAÇ SONUCU: 3-0 (Cumhuriyet Ortaokulu)

GOLLER: İrennur Koç, Zeynep Yağmur (Cumhuriyet Ortaokulu)

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı, ortaokullar arası Futsal Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil eden Cumhuriyet Ortaokulu, Kırşehir’de düzenlenen şampiyonanın 2’nci gününde karşı karşıya geldiği Ankara Çağatay Ortaokulu’nu 2’nci yarıda Zeynep Yağmur ve İremnur Koç’ıun golleriyle 3-0 mağlup ederek, turnuvaya galibiyetle veda etti.

Kırşehir’de ki Futsal Türkiye şampiyonasının ilk maçında Antalya Alaaddin Keykubat Ortaokulu karşısında iyi bir futbol sergileyip başa baş geçen maçta rakibine 2’nci yarıda yediği gollerle sahadan 2-0’lık skorla mağlup olarak turnuvaya puansız başlayıp gruptan çıkma şansını zora sokan Cumhuriyet Ortaokulu, 2’nci maçında Ankara Çağatay Ortaokulu’nu 3-0’la geçerek galibiyetle noktaladı.

Ahi Evran Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi (BESYO) Spor Salonu’nda oynanan ve Murat Yağlı ile Beytullah Karaca’nın birlikte yönettiği karşılaşmanın ilk yarısı başa baş bir oyunla geçerken, golü ve galibiyeti isteyen taraf Cumhuriyet Ortaokulu olurken, karşısında sert savunma yapan Ankara defansını geçmekte zorluk çekince devre golsüz eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın 2’nci yarısına oldukça etkili bir oyunla başlayan Cumhuriyet Ortaokulu, Zeynep Yağmur’un attığı golle 1-0 öne geçti.

2’nci yarının hemen başında bulduğu golle birlikte ataklarını sıklaştıran ve rakip kalede daha fazla görülen taraf olan Cumhuriyet Ortaokulu, İrennur Koç’un golüyle skoru 2-0 yaptı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline alan Cumhuriyet Ortaokulu, Zeynep Yağmur ile bir gol daha bularak skoru 3-0’a getirdi.

İlerleyen dakikalarda başka gol olmadı ve Cumhuriyet Ortaokulu, Kırşehir’de düzenlenen Ortaokullar arası yıldız kızlar Türkiye Futsal şampiyonasını 1 galibiyet, 1 mağlubiyetle tamamladı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü