Yeşil-beyazlı ekibimiz, ilk yarısı başa baş geçen maçta rakibine 2’nci yarıda yediği gollerle mağlup oldu ve şampiyonaya puansız başladı.

 

Cumhuriyet, 2’nci yarı yıkıldı: 2-0

SALON: AEÜ BESYO (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Mustafa Sarısakal**, Burhan Başpınar** (Kırşehir Böl.)

MASA HAKEMİ: Beytullah Karaca* (Kırşehir Böl.)

KIRŞEHİR CUMHURİYET ORTAOKULU: İremnur Koç**, Zeynep Yağmur**, Şevval Ata**, Sümeyye Akın**, Elif Berrak Evik**, Sevgi Beyza Orman**, Eylül Ada Torunoğlu**, Kübra Akıllı**, Kadriye Avşar**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Halit Kılıç

ANTALYA ALAADDİN KEYKUBAT ORTAOKULU: Sudenur Bıçaklı**, Zühre Naz Kocatürk**, Elzem Yılmaz**, Emine Hatice Çevik**, Ayşenil Kaya**, Beril Su Avcu**, Hatice Naz Hekimoğlu**, Yağmur Güneri**, İremösu İyigün**, İlayda Kaya**, Ayşenur Morali**, Güneş Uçar**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Mustafa Doğan

İLK YARI SONUCU: 0-0

MAÇ SONUCU: 2-0 (Alaaddin Keykubat Ortaokulu)

GOLLER: Yağmur Güneri, Hatice Naz Hekimoğlu (Alaaddin Keykubat Ortaokulu)

KIRŞEHİR’DE SARI-KIRMIZI COŞKUSU KIRŞEHİR’DE SARI-KIRMIZI COŞKUSU

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı, okul sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası yıldız kızlar Futsalda (Salon Futbolu) da heyecan önceki gün oynanan maçlarla başladı.

Kırşehir’de oynanan ve 5 okulunun katıldığı ortaokullar arası futsalda tüm maçlarını kazanarak şampiyon olan temsilcimiz Cumhuriyet Ortaokulu A Grubu’nda Antalya ekibi Alaaddin Keykubat Ortaokulu ve Ankara Çağatay Ortaokulu ile A Grubu’ndan adını bir sonraki finallere yazdırmak için mücadele edecek.

Kırşehir’de düzenlenen ve 11 erkek, 9’da kız takımlarının katılımıyla gerçekleştirilen Ortaokullar arası yıldız kızlar Futsalda ilimizi temsil eden Cumhuriyet Ortaokulu ilk maçında Antalya Alaaddin Keykubat Ortaokulu ile karşı karşıya geldi. Kırşehir temsilcisi maçı 2’nci yarıda yediği gollerle 2-0 mağlup oldu ve Futsal Türkiye şampiyonasına puansız başladı.

Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (BESYO) Spor Salonunda oynanan ve Mustafa Sarısakal ile Burhan Başpınar’ın yönettiği karşılaşmanın ilk yarısı başa baş bir oyun ile geçerken, golü ve galibiyeti isteyen taraf Cumhuriyet Ortaokulu olurken, buldukları pozisyonları golle sonuçlandıramayınca ilk 15 dakikalık zaman diliminde gol sesi çıkmadı ve her iki ekip soyunma odasına 0-0’lık eşitlikle girdi.

Karşılaşmanın 2’nci yarısına Antalya temsilcisi etkili başlarken, mücadelenin 19.dakikasında Yağmur Güner’in golüyle 1-0 öne geçti.

2’nci yarının hemen başında bulduğu golle büyük bir moral bulan Alaaddin Keykubat Ortaokulu, 24.dakikada Hatice Naz Hekimoğlu’nun golüyle skoru 2-0 yaptı.

Mücadelenin geri kalan bölümünde başka gol olmadı ve Cumhuriyet Ortaokulu, Kırşehir’de düzenlenen Ortaokullar arası yıldız kızlar Türkiye Futsal şampiyonasına mağlubiyetle başladı.

Yeşil-beyazlı temsilcimizin 2’nci karşılaşması 18 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da AEÜ BESYO Spor Salonu’nda Ankara Çağatay Ortaokulu ile oynayacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)