Emekli Vali Altıparmak’tan  Başkan Ekicioğlu’na ziyaret Emekli Vali Altıparmak’tan Başkan Ekicioğlu’na ziyaret

Kırşehir Marangozlar Odası Başkanı Mustafa Genç:

 “CUMHURBAŞKANIMIZ KREDİ FAİZLERİNDEKİ ARTIŞLARI YENİDEN DEĞERLENDİRMELİ”

 Kırşehir Mobilyacılar, Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mustafa Genç, Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kefalet kredi faizleri yüzde 100 oranında artırılmasına tepki gösterdi.

Her daim Esnaf ve Sanatkarların yanında olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Hükümet yetkililerinden Esnaf ve Sanatkarları zora sokacak bu faiz artışının yeniden değerlendirilerek kaldırılmasını talep eden Başkan Mustafa Genç, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimiz aracılığıyla Halkbank tarafından Esnaf ve Sanatkarlarımıza kullandırılmış olan hazine destekli kredilerin devam eden taksit ödemeleri maalesef Halkbank Genel Müdürlüğünce faiz güncelleme uygulamasıyla kademeli olarak 10-15 puan artırılmıştır. Kullandırılan krediler her ne kadar değişken faizli kredi olarak verilmiş olsa da bu uygulama Esnafımızın üstüne ağır bir yük getirecektir. Kesinlikle bir güncelleme beklemezken yapılan uygulamanın bizleri üzdüğünü ve böylesine bir faiz yükünün altından Esnaf ve Sanatkârımızın kesinlikle kalkamayacağını önemle belirtmek isteriz. Bu uygulama yerine, yeni kullandırılacak olan kredilerde kredi faiz oranlarının artırılmasının daha makul olacağını ifade etmek isteriz. Bu bağlamda her daim Esnaf ve Sanatkârlarımızın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Hükümet yetkililerimizden Esnaf ve Sanatkarlarımızı zora sokacak bu faiz artışının yeniden değerlendirilerek kaldırılmasını önemle talep ediyoruz.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)

 

Editör: Ayhan Ceylan