Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen:

 

KGK: Gazeteden ve haberden tasarruf olmaz KGK: Gazeteden ve haberden tasarruf olmaz

“Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları istikbalimizin güvencesidir”

 

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Çocuklara, “Sizler, sadece bugünün değil, yarının da teminatısınız” diyen Yasin Gülşen, mesajında şunları ifade etti:

“23 Nisan 1920, “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözünden hareketle ecdadımızın birlik ve beraberlikten ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler verdiği, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma adına Milli İradeyi hâkim kılıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirdiği ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihtir. Milletçe Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza armağan etmiştir. Sadece büyük bir lider, geleceği küçük kalplere emanet eder. Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları istikbalimizin güvencesidir.

“Sevgili çocuklar;

“Sizleri çok seviyor ve sizlere çok güveniyorum. Sizler geleceğimizin en değerli hazinesisiniz. Sizlerin ülkemizi daha da güçlendirerek çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getireceğinize inancımız tamdır. Her birinizin yetenekleriyle, hayalleriyle ve sevgisiyle dünyayı daha güzel bir yer haline getireceğinize inanıyorum. Sizler en değerli varlığımız, sevincimiz ve geleceğimizsiniz!

“Sevgili çocuklar, unutmayın ki sizler, sadece bugünün değil, yarının da teminatısınız. Bilgiye olan açlığınızı ve merakınızı hiçbir zaman kaybetmeyin. İlgi alanlarınızı keşfedin, kendinizi geliştirin ve her zaman dürüst, çalışkan ve sevgi dolu bireyler olmaya gayret edin. Sizlere emanet edilen bu güzel vatanı daha da ileriye taşıyacak olan yine sizlersiniz. Bu nedenle en iyi şekilde yetişmeniz ve eğitilmeniz, bizler için büyük bir önem taşımaktadır. Sizlere daha iyi bir dünya bırakmak için her zaman var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

“Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Milli Mücadele kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.” (HABER: CEMRE BAYRAM)

Editör: Cemre Bayram