Dereceye giren takımlar ödüllerini Ahi Stadyumu’nda aldı…

Çocuk Oyunları şenliği sona erdi

22 MAYIS 2024 tarihinde ilimizde bulunan ilkokullarımızda yer alan öğrencilerimize yönelik "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" adı altında unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını (mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, tombik ve kaleli yakan top. ) çocuklara yeniden hatırlatmak amacıyla organize edilen Çocuk Oyunları Şenliği Cuma günü Ahi Stadyumu’nda yapılan törenin ardından sona erdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası Geleneksel Çocuk Oyunları şenliği Ahi Stadyumu’nda yapılan son gün final oyunları ile tamamlandı.

Cuma günü Ahi Stadyumu’nda yapılan Çocuk Oyunları Şenliği kapanış, ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlarken, Gençlik ve Spor İl Müdürü tören öncesi kısa bir konuşma yaptı.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Geçmişten gelen ve şimdilerde unutulmaya yüz tutan bu tarz oyunların yaşatılması gerektiğini belirterek, "Şimdilerde çocuklarımız teknoloji bağımlısı olmaya doğru ilerliyor. Çocuklarımızı teknolojinin zararlı alışkanlıklarından uzak tutmak için geçmişte bizlerin de severek oynadığı bu oyunları çocuklarımıza oynatmalıyız” ifadelerini kullandı

İl Müdürü Şahin’in konuşmalarının ardından dereceye giren takımlar ödüllerini almak için tek tek sahneye geldi.

RAMS Global, A Millî futbol takımımızın ana sponsoru oldu RAMS Global, A Millî futbol takımımızın ana sponsoru oldu

Ödül töreni sonrası dereceye giren takımlar, idareciler ve antrenörler günün anısına Ahi Stadyumu’nda toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER