Başkan Çağatay Han Torun, “Kırşehir Çiğdem”e konuştu:

 “Çıkışa geçmek istiyoruz”

MHK Şubat ayı eğitim çalışmaları devam ediyor MHK Şubat ayı eğitim çalışmaları devam ediyor

HAFTAYI kendi saha ve seyircisi önünde Afyonspor karşısında aldığı beraberlikle kapatan Kırşehirspor’un Başkanı Çağatay Han Torun, kazanabilecekleri bir maçtan 2 puan kaybettikleri için üzgün olduklarını ifade etti.

Ağır bir sahada oynanan maçta hakemin net bir penaltıyı vermeyerek altın değerinde 2 puan kaybettikleri için üzgün olduklarını belirten Başkan Torun, “Bütün imkansızlıklara rağmen bu ligte Kırşehir’i en iyi şekilde temsil etmenin çabası içindeyiz. Ancak geçen hafta kendi saha ve seyircimiz önünde 2 puan kaybettik. Elbette iyi oynamadık. Ağır saha koşulları vardı. Eğer zeminimiz yağış nedeniyle bu kadar ağır olmasa idi, rahat kanabilirdik, olmadı. Ama hakem net bir penaltımızı vermeyerek 2 puan kaybetmemize neden oldu. Ara transferde birkaç transferde eksik olan mevkilere takviye yaptık. Tabi bu da bir uyum sorunu yaşanmasına neden oluyor. İnşallah takım olarak bu sorunu kısa sürede aşar ve ligte alacağımız güzel sonuçlarla tehlikeli belgeden hızla uzaklaşırız. Bunun için biraz sabır. Biraz destek istiyoruz. İnşallah Cumartesi günü Diyarbekir deplasmanında en iyi sonucu alır ve çıkışa geçeriz” dedi.

         Başkan Çağatay Han Torun, ara transferin 9 Şubat’ta sona ereceğini ve bu süreç içinde en az 3-4 futbolcu daha alarak sıkıntı yaşadıkları bölgeleri güçlendireceklerini belirterek, “Takımımızın önümüzdeki süreçte daha iyi olacağına inancımız tamdır. Ara transferde aldığımız futbolcuların 3’ü takımdaki yerini aldı. Görüştüğümüz futbolcular var. Bunlardan 3 ya da 4’ünü daha kadromuza katmanın çabası içindeyiz. İnşallah takımımız bulunduğu bölgeden hızla uzaklaşacak ve kısa sürede layık olduğu yerlere gelecek” diye konuştu. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)