Yerel seçim öncesi adayların bildirilme sürecinin tamamlandığı Yerköy'de Belediye Meclis Üyeliği aday listeleri hoşnutsuzluk yarattı.

Kırşehir’in tarihi ilçelerinden birisi olan ve Yozgat’a bağlı Yerköy ile iç içe olan Çiçekdağı siyasette te bu ilçe ile iç içe yaşıyor.

Yerköy'de uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı, Kurultay Delegesi ve Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Sancak Yılmaz kesinleşen Belediye Meclisi aday listelerinde Çiçekdağlı partili üyelere ve isimlere yer verilmemesine tepki gösterdi.

İnternet medyası ilan gelirleriyle daha güçlü İnternet medyası ilan gelirleriyle daha güçlü

Sosyal medya hesaplarından tepkisini dile getiren Sancak Yılmaz, “Yerköy CHP, MHP, AKP ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyeliği listeleri belli oldu. Bazı bölge ve köylerden 2, hatta 3 kişi yazılırken Çiçekdağı Çamlık’tan Akçakent’e kadar 36 tane Türkmen ve Tülek köyleri dahil hiçbirinden bir kişi dahi yok. Burada çok ciddi bir eksiklik var. Ya unutuldu ya da dikkate alınmadı.” sözleriyle tepkisini gösterdi.

“SESSİZ GRUBUN TEPKİSİ AĞIR OLUR!”

Yerköy’de 50 yıldır esnaflık yapan bir aileden geldiğini söyleyen Sancak Yılmaz, “Kırşehir’e bağlı Çiçekdağı ve Akçakent köylerinin büyük çoğunluğunun Yerköy’de ikamet ettiğini ve yıllardır ticaret ve siyaset hayatında birçok ismin olduğunu ancak başta kendi partim CHP olmak üzere hiçbir partide bu bölge insanına yer verilmemiş olmasına tepki gösterdim.” diye ekledi. (HABER MERKEZİ)