Okulların tatil edilmesi ve havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte Kırşehir’de düğün sezonun açılınca çiçekçilerde hareketlilik başladı.

Kız isteme çiçekleri, araba süsleme ve organizasyon işlerinde büyük rol oynayan çiçekçi esnaflarının işlerinin artık yavaş yavaş artmaya başladığı gözlemleniyor.

         Kırşehir Cacabey Meydanı üzerinde hizmet veren Karnaval Çiçekçilik sahibi Fatih Köksal, baharla birlikte işlerin açılmaya başladığını ifade etti.

Düğün sezonunun yoğun geçmesini beklediğini söyleyen Fatih Köksal, gazetemiz muhabirine yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Üreticiden Sofraya" projesi büyük beğeni topladı "Üreticiden Sofraya" projesi büyük beğeni topladı

         "Her yıl olduğu gibi bu yıl da düğün sezonunun yoğun geçmesini bekliyoruz. Ancak tabi ki fiyatlar geçen yıllara göre arttı. Ürünlerin tamamlanmasına bir de maliyetler eklenince ister istemez çiçek fiyatları yüksek gözüküyor. Tabi sadece bizim çiçek fiyatlarımız artmadı, hayatın her alanında ciddi bir pahalılık var. Bu da dolayısıyla evlenmek isteyenleri olumsuz yönde etkilediği için gençler evlilik düşüncelerini ertelemeye başlıyorlar. Her ne kadar evlenme oranı artsa da insanlar bütün maliyetlerden kısma yoluna gidiyorlar. Umarız bu kısmadan biz çiçekçi esnafı da yararlanmayız. Şu anda işyerimiz açılmaya başladı. İsteme çiçeklerinde artık oran arttı. Kırmızı gül dışında diğer çiçeklere rağbet pek fazla olmuyor. Bir isteme çiçeğine de en az 41 gül yapıyoruz bu sayı 101 ve 1001 olarak artıyor. Kız isteme organizasyonlarına canlı çiçek dahil etmek isteyen vatandaşlarımızın isteği üzerine arka fonda yardımcı oluyoruz. Birde bunların yanı sıra düğünde kız almaya giderken gelin arabasını süsletmek isteyen vatandaşlarımız için çeşitli süsleme modellerimiz mevcut. Müşteri tercihine göre tül ile süsleme, yapay çiçek ya da canlı çiçek ile süsleme seçeneklerimizde var."

Editör: Fahrettin Toker