CHP’DE HÜSEYİN ÇAKMAK,

ADAYLIĞINI AÇIKLADI…

 

Çakmak: “Partimizi Kırşehir'de ileriye taşıyıp örnek başarılara imza atacağız”

CHP Kırşehir İl Başkanı Hüseyin Çakmak, 1 Ekim Pazar günü yapılacak Kırşehir İl Kongresi’nde yeniden il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Hüseyin Çakmak, bugün saat 13.00’te parti İl Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Milletvekili Metin İlhan, Merkez İlçe Başkanı Hatice Bayram, eski il başkanlarından Yılmaz Zengin ve Baran Genç ile partililerin de katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Hüseyin Çakmak, herkesin desteğini beklediğini söyledi.

Yerel seçimlerde Kırşehir Merkez, Akpınar ve Boztepe Belediye Başkanlıklarını kazandıklarını, önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde bütün ilçeleri almak için bütün güçlerini ortaya koyacaklarını belirten Hüseyin çakmak, basın açıklamasında şunları ifade etti:

“Hepinizin bildiği üzere çok büyük bir çaba sarf ederek mücadele ettiğimiz ancak sonuç olarak kaybetmiş olduğumuz bir seçim sonrası tüm Türkiye'de olduğu gibi Kırşehir'de de kongre süreçleri yaşıyoruz. Öncelikle bitirmiş olduğumuz ilçe kongreleri sonucu seçilen ilçe başkanlarımızı ve yönetim kurulu üyelerini huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum.

“Cumhuriyet Halk Partisi'nin emektar üyeleri, Huzurlarınızda şunu ifade etmek isterim ki bizler yaşamış olduğumuz seçim süreci ve almış olduğumuz sonuç konusunda sayın Vekilim Metin İlhan ve yönetici arkadaşlarımız ile birlikte gerek ilçe örgütlerimizi gezerek gerekse de bizzat üyelerimiz ve vatandaşlarımız ile bir araya gelerek istişarelerimizi yaptık.

Kırşehir'de İl Genel Meclis Üyeliği'ne tek kadın aday adayı Kırşehir'de İl Genel Meclis Üyeliği'ne tek kadın aday adayı

“Evet, Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettik, ancak Kırşehir özelinde yakalamış olduğumuz yukarı yönlü ivme bize yaklaşan yerel seçimler öncesi de büyük güç ve umut vermektedir. Bunun farkında olarak il kongremiz de biter bitmez belediye seçimlerine zaman kaybetmeden hazırlanacağız. Kırşehir'de bir öncekinden daha fazla belediye alacağımız konusunda iddialıyız ve yine İç Anadolu'nun kalbinde kırmızı renk mutlaka hakim olacak. Tabii bizler böyle bir hedef önümüze koyarken sadece son seçimdeki yaklaşık %25'lik oy artışını baz almıyoruz mevcut belediyelerimizin yapmış olduğu başarılı çalışmaların da bize büyük katkı sunacağının da farkındayız. Herkes şundan emin olsun ki şahsım olarak partim için şu ana kadar olmuş olduğu gibi emeğimi asla esirgemeyecek, sürekli dinamik ve halkla iç içe olan bir Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir il örgütü olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bu konuda partimizi Kırşehir'de mutlaka ileri taşıyıp örnek başarılara imza atacağız.

“Kırşehir'de ayağı yere basan müspet bir siyaset ve bunun gereği olan toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir bakış açısıyla Kırşehir'de çalışmalar yaparak partimizi hak ettiği konuma taşıyacağız. O sebeple bizler ayrıştırmaya değil birleştirmeye, ötekileştirmeye değil kucaklamaya, küsmeye değil barışmaya geliyoruz. Kırşehir özelinde çok büyük sorunlarımızın da bu anlamda olmadığını biliyorum zira Cumhurbaşkanlığı seçiminde hepinizin de şahit olduğu gibi partimize gönül ve emek vermiş herkesi seçim sürecine dahil ettik ve bunun sonucunda Türkiye'de kazanamazsak da ilimiz genelinde yerel seçimler için bize umut verecek ciddi bir oy oranına ulaştık. Buradan şunu da ifade etmek isterim ki sn vekilimiz Metin ilhan ve diğer çalışma arkadaşlarımız ile devam eden yoğun bir çabanın sonucunda Kaman ve Mucur ilçelerimizde de seçimi kazanmak için çok iddialı olduğumuzu da huzurlarınızda ifade etmek isterim. 21 yıllık iktidarın yanlış uygulamaları sebebiyle demokrasiden ekonomiye, işçi haklarından sağlık politikaların, eğitimden dış politikaya her alanda geriye giden bir Türkiye gerçeğini hep birlikte özellikle de yerel yönetimlerde sergileyeceğimiz örnek başarılarla değiştireceğiz.

“Son olarak şunu belirtmek isterim ki şehrimiz özelinde etkin muhalefet mekanizmalarını kullanarak Cumhuriyet Halk Partisi'ni aziz milletimizin nezdinde iktidara sizlerin de katkı ve çalışmalarınızla mutlaka ama mutlaka taşıyacağız zira bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği bu mirasın yılmaz savunucularıyız.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)