Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. kuruluş yıldönümü Kırşehir’de de kutlanacak.

CHP’nin Kırşehir’deki 100. Yıl kutlaması 9 Eylül Cumartesi günü saat 12.00’de Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk konulup, saygı duruşunda bulunulması ile başlayacak. Ardından Kent Park’taki BEGEM salonda 100. yıl pastası kesilecek ve burada bir kokteyl verilecek.

39 kilo 400 gram esrar ele geçirildi 39 kilo 400 gram esrar ele geçirildi

CHP’nin 100. Yılı nedeniyle bir açıklama yapan CHP Kırşehir İl Başkanı Hüseyin Çakmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası konumundaki CHP’nin 100. kuruluş yıldönümünü onur ve gururla kutladıklarını açıkladı.

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası olan CHP’nin 100. Yılını kutlamaktan onur ve mutluluk duyduklarını belirten Başkan Hüseyin Çakmak, Kırşehir’de düzenleyecekleri kutlamaları bütün partilileri ve Kırşehir halkını davet etti.

Bu arada Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923'te kurulan CHP’nin 100'üncü yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Şehitlerimizin al kanlarıyla yazılan özgürlük mücadelesi ile Anadolu’muzun karış karış tüm topraklarında CHP ruhu mevcuttur. Ülkemiz demokrasi mücadelesinin her zaman en ön saflarında yer alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100'üncü Yılını kutluyor; tüm parti yöneticilerini ve üyelerini saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk siyasi partisi CHP, 100. Yaşını “Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla” sloganıyla üç gün sürecek etkinliklerle kutlayacak. CHP Genel Merkezi’ne kurucu genel başkan Atatürk ile mevcut genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterleri asıldı. 100.yıla özel marş bestelendi, hatıra para ile pullar basıldı. (HABER: AYHAN CEYLAN)