Boztepe İlçesi Yenidoğanlı İlkokulu ve Boztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Çevre Kahramanı Çocuklar" projesi, "Küçük Adımlar Büyük Değişimler" sloganı ile altı ayda tamamlandı.

Çeşitli çevresel ve tarımsal etkinlikler hakkında bilgilendirilen öğrenciler, proje kapsamında iyi tarım uygulamaları, organik kantin açılışı, fidan dikimi, sağlıklı besinlerin tanıtımı, tarladan sofraya uygulama çalışmaları gibi konuların yanı sıra geri dönüşüm çalışmaları, kompost uygulamaları, uygulama bahçesi yapımı, okul bahçesinde sera çalışmaları, çilek ekimi, nesli tükenen canlılar hakkında da bilgilendirildi. Ayrıca TİGEM tarafından öğrencilere tarım araçlarının tanıtımları yapıldı. Ziraat mühendisleri ve öğretmenler rehberliğinde proje kazanımları müfredat ile ilişkilendirildi.

 Projenin son aşaması Seyfe Gölü kıyısında gerçekleştirildi. Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa İlmeç, Mucur İlçe Millî Eğitim Müdürü  Murat Dulkadiroğlu, Boztepe İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan, kurum müdürleri, okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı programda, göldeki su çekilmesine dikkat çekmek ve insanların doğaya verdiği zararları gözlemlemek amacıyla göl kenarında öğrenciler çeşitli etkinlikler yaptı.

Göl kıyısında öğrenciler uçurtma uçurarak ve resim çizerek unutulmaz bir gün geçirdiler.  

İl Müdürü İlmeç, üreticileri ziyaret ediyor İl Müdürü İlmeç, üreticileri ziyaret ediyor

Kaynak: (HABER MERKEZİ)