Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda uygulanan “ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum) Projesi” kapsamında, öğrencilerimizde yardımlaşma ve işbirliği duygularını güçlendirmek amacıyla Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için Boztepe ilçemizde yardım kampanyası düzenlendi.

Çevre Haftası’nda fidan dikimi Çevre Haftası’nda fidan dikimi

Proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından; Yenidoğanlı İlkokulu ile kardeş okul olarak eşleştirilen Kahramanmaraş ili Afşin ilçesi Bakraç Şehit İlhan Karakaya İlkokulu,  Mehmetçik İlkokulu ile kardeş okul olarak eşleştirilen Kahramanmaraş ili Afşin ilçesi Başüstü Şehit İbrahim Akkuş İlkokulu ve Boztepe Ortaokulu ile kardeş okul olarak eşleştirilen Kahramanmaraş ili Afşin ilçesi Büyüktatlı Şehit Ali Bektaş Bayır İlkokulu oldu.

“Kardeş okul” olarak belirlenen okullara Boztepe İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Muammer Turan, okul müdürleri M. Ertan Bozdemir, Bülent Güzel ve Aziz Maraşlı tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

Yaklaşık 5 bin parçadan oluşan yardım malzemelerinin içeriğinde kırtasiye malzemeleri, akıl ve zeka oyunları, oyuncak, spor ekipmanları, kıyafet ve sağlık malzemeleri  yer alıyor. (HABER MERKEZİ)