AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan:

 

“Çanakkale Zaferimizin 109.

yıldönümünü milletçe gurur

ve heyecanla idrak ediyoruz”

BAŞKAN SEHER ÜNSAL’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN SEHER ÜNSAL’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve  şükranla anan Milletvekili Erkan, mesajında şunları ifade etti:

“Çanakkale Zaferimizin 109. yıldönümünü, milletçe gurur ve heyecanla idrak ediyor; Tevhîd’i kanıyla kurtaran aziz ve kahraman şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz.

“Çanakkale Zaferi, Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşerin istiklalimize kastetmek istediği, buna karşılık Türk milletinin, Asım’ın neslinin namusunu çiğnetmediği bir varoluş savaşıdır.

“Bunun da ötesinde emperyalizmin ve sömürgeciliğin en alçak icraatlarından bir tanesidir. İtilaf devletlerinin sömürgelerinden zorla toplayarak Çanakkale’nin ufacık karasına getirdiği ve burada hayatlarını kaybeden Avustralyalı, zeni Zelandalı, Hindistanlı ve Afrikalı sömürge askerileri, bugün dost bir vatanın toprağında, huzur ve sükun içinde, Mehmetçiğimizle yan yana koyun koyuna uyumaktadır.

“Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 109. sene-i devriyesini kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları 1071’de bu toprakları vatan yapan, 1915’de emanet eden ve bugün hala sınırlarımızda koruyan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.Allah hepsine gani gani rahmet etsin…” (HABER: FAHRETTİN TOKER)