Eğitim Gücü Sen Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırboğa:

 

“Çanakkale Zaferi, kahraman

Türk Milleti’nin varlığını yeniden

ortaya koyduğu bir destandır”

23 Nisan Bayramı hazırlıkları sürüyor 23 Nisan Bayramı hazırlıkları sürüyor

 

Eğitim Gücü Sen Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırboğa, Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Savaşı’nın tüm dünyaya Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu büyük zafer olduğuna dikkat çeken Ramazan Kırbağa yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü! İtilaf Devletleri'ne karşı 1915–1916 yılları arasında muhteşem bir azim ve mücadele ile kazandığımız 18 Mart Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlerine ‘Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir’ dediği zaferdir.

“Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde, bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi ‘Şehitler Günü’nü anmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz.

“Tarih boyunca birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen, tarihe yön veren parlak zaferlere imza atan aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını bugün de canı ve kanı pahasına korumasını bilmiş, geçmişinden aldığı güçle, 109 yıl önce bugün, dünya tarihinden silinmeyecek bir büyük destan yazmıştır.

“Türk milletinin varlığını sürdürmek için mücadele verdiği Çanakkale Savaşı, tüm dünyaya Türk askerinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu gibi, düşmana da ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiştir. Bu nedenle Çanakkale Zaferi, kahraman Türk Milleti’nin varlığını yeniden ortaya koyduğu bir destanın adı olup, bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu emsalsiz zafer sayesinde ve rengini şehitlerimizin al kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza dek dalgalanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109’uncu yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, ruhları şad olsun diyorum.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)