Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan:

 

“Çanakkale Zaferi, istiklalimize vesile istikbalimize güvencedir”

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çanakkale Zaferi’nin vatanın ve milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden yüz binlerce kahramanın eseri ve milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının en büyük ispatı olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Alpaslan, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Türk Milleti olarak tüm dünyaya meydan okuyup var olma mücadelesi verdiğimiz ve tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanına dönüştürdüğümüz Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümünü gururla kutluyoruz. İnancın, azmin ve kararlılığın en büyük simgesi olan bu zafer, vatanın ve milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden yüz binlerce kahramanın eseri ve milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının en büyük ispatıdır.

“Aziz milletimiz, varlığına yönelen tehditler karşısında daima birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olmuş, vatanını canı pahasına korumasını bilmiştir. Milletimizin vatan sevgisi, iman gücü, azmi ve kararlılığı sayesinde kazanılan Çanakkale Zaferi, istiklalimize vesile istikbalimize güvence olmuştur. Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bütünlüğü ve milletimizin huzur ve güvenliği için hayatını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” (HABER: CEMRE BAYRAM)