Çanakkale Zaferimizin 108. Yıldönümü kutlu olsun…

 

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

 

Bu toprakları vatan yapan bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz

 

“Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” Mustafa Kemal Atatürk

 

“Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir” diyen Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan ve 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıldönümünü kutluyoruz ve şehitlerimizi şükranla yad ediyoruz.

Çanakkale Zaferi’nin 108. Yılı ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de Cumartesi günü düzenlenecek törenle kutlanacak. Kırşehir’deki Şehitler Günü törenleri  Cumartesi günü saat 10.30’da Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne çelenk sunumu ile başlayacak. Valilik, Belediye, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Kırşehir Şubesi, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanlığı’nın çelenk koymalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunacak. Vali H. Mete Buhara ya da Vekili Şehitlik Ziyaret Defterini imzalamasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okunması ve dua yapılmasının ardından tören şehitliğin ziyaret edilmesi ile sona erecek.

Çanakkale Zaferimizin 108. Yıldönümü anma programı çerçevesinde Kırşehir’deki Şehit Aileleri Dernekleri ile şehit aileleri ziyaret edilecek.

14-21 Mat tarihleri arasında Kırşehir İl Müftülüğü tarafından aziz şehitlerimiz ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ruhuna hatim ve mevlid-i şerif okutulacak.

Hafta içerisinde şehit aileleri ziyaret edilecek, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda Şehitlik ve Gazilik konulu konferansları düzenlenecek.  (HABER: BEYHAN BALLI)