Kırşehir'de çalışan emekliler alınan son karara tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı emeklilere bir defaya mahsus ödenecek 5 Bin TL ikramiyenin çalışan emeklilere uygulanmayacağını öğrenen çalışan emekiler, hayal kırıklığı yaşadı.

Ticaret Borsası eski başkanlarından Ali Arslan kazada can verdi Ticaret Borsası eski başkanlarından Ali Arslan kazada can verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından emeklilere 5 Bin TL ikramiyenin müjdesini duyurmuştu. İçeriğiyle ilgili de bu ikramiyelerin bir defaya mahsus olması ve çalışan emeklileri kapsamayacağını bildirdi. Kırşehir'de çalışan emekliler konuyla ilgili tepkiler göstererek "Bizler neden kapsam dışı bırakıldık. Emeklilerle ilgili olan müjdelerden neden bizler faydalanamıyoruz. Aldığımız emekli maaşlarıyla geçimimizi sağlayamadığımız için çalışan emekli konumundayız. Bu kapsam genişletilmeli ve bizlerde dahil edilmeliyiz. Çok büyük hayal kırıklığı yaşadık" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Çalışan emekliler bu kapsamın genişletilmesini beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Emekli ikramiyeleri ile ilgili kapsam genişlemeyecek'' açıklamasında bulundu. 

Kasım ayının ilk haftasında emeklilerin hesaplarına yatırılması beklenen 5 Bin TL ikramiyelerin kapsamında genişletilme olacak mı? Olmayacak mı? beklentisi ileriki günlerde gelecek açıklamalara bağlı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)