Kırşehir'de çalışan emeklilerin hayal kırıklığı yaşaması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni müjdeyi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çalışan emeklilerin de 5 bin liralık ikramiyeden faydalanacağını açıkladı. Kırşehir'de çalışan ve çalışmayan emekliler olarak ayrılan ve çalışmayan emeklilerin 5 Bin TL'lik ikramiyeden faydalanamamış olması büyük tepki toplamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışan emeklilere yönelik müjdesinin ardından yüzler gülmeye başladı.

Erdoğan ilk düzenlemeden yararlanamayan çiftçi ve Bağ-Kur’lu esnaf emeklisi başta olmak üzere 4 milyon 680 bin emeklinin tek seferlik ikramiyeden faydalanacağını belirtti.

Emekli bayram ikramiyesi 5 bin TL mi oluyor? Emekli bayram ikramiyesi 5 bin TL mi oluyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin olarak “Emeklilerimizin yükünü hafifletmek amacıyla geçen ay bir defaya mahsus 5 bin liralık ilave ödeme kararı almıştık. Bununla ilgili kanun teklifimiz meclisimizin onayından geçti ve 10 milyon 430 bin çalışmayan emeklimizin hesabına 5 bin liralık ödemeleri yatırıldı. Açıkçası emeklilerimizin bir kısmının dışarıda bırakılması şahsen bizim de içimize sinmeyen, bizim de hakkaniyetli bulmadığımız bir durumdu. Dahası bunun çiftçi ve esnaf emeklilerimizin içinde yer aldığı diğer tüm emeklilerimizde bir gönül kırgınlığına sebep olduğunu üzüntüyle müşahede ettik. Pazartesi günkü kabine toplantımızda çalışma ve maliye bakanlarımıza gerekli düzenleme ve düzeltmelerin süratle yapılması talimatını verdim. Bakanlarımız hazırlıklarını bugün itibariyle tamamladılar. İnşallah önümüzdeki hafta ilgili kanun teklifini meclisimize sunacağız” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)