OKUL sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası yıldız kızlar Basketbola Kırşehir’de tek takım olarak katılan ve direk şampiyon olup ilimizi Sinop’ta temsil etme hakkı elde eden Cacabey Ortaokulu, Sinop grubunda çıktığı 2 maçını da kazanarak adını bir sonraki gruplara yazdırma hakkı elde etti.

Gönüllü kamp liderliği başvuruları başladı… Gönüllü kamp liderliği başvuruları başladı…

Temsilcimiz Cacabey Ortaokulu, Beden Eğitimi Öğretmeni Recep Turpçu ve Antrenör Sıla Öztürk yönetiminde Sinop’a Evra Dilara Dulkadir, Rümesysa Nur Asmakaya, Güllü Nur Ateş, Melis Doğan, Birsu Demir, Serap Laçiner, Ecrin Akat, Ecem Eylül Karacan, Nazlı Döndü Ay, Hazal Çalışkan, Asude Erdoğan ve Cemre Miyase Gökşen terbi ile gitti.

Cacabey Ortaokulu, Sinop Grubu’nda ilk maçında Kastamonu Vali Aydın Arslan Ortaokulu ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz maçı 75-28 gibi oldukça farklı bir skorla kazanarak şampiyonaya galibiyetle başladı.

İlk maçta oynanan iyi oyun ve alınan farklı galibiyetin vermiş olduğu moralle şampiyonanın 2.maçında ev sahibi ekip Sinop Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile karşılaşan Cacabey, tıpkı ilk maçta olduğu gibi yine maçı farklı bir skorla 80-47 mağlup etmeyi başardı.

Sinop Grubu’nda oynadığı 2 maçı kazanan Cacabey Ortaokulu, ileri bir tarihte yapılacak olan Ortaokullar arası yıldız kızlar Türkiye yarı finallerine gitmeye hak kazandı.

Sinop Grubu’nda oynadığı oyun ve skora katkısı ile Cacabey’in başarılı oyuncusu Ecrin Akat turnuvada gözen çarpan isim oldu.

Şampiyonayı 2’de 2 tamamlayarak büyük bir başarıya imza atarak adını yarı final gruplarına yazdıramaya hak kazanan Cacabey Ortaokulu’na başarı belgelerini Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Yılmaz verdi.

(HABER: SALİH HANÇER)