SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Yusuf Mete Yücel**

CACABEY ORTAOKULU: Kadir Eren**, Muhammed Veli Sarısakal**, Mehmet Hikmet Demir**, Enes Kayra Karahan**, Ahmet Muaz Yonca**, Abdulkerim Güvenç**, Kerem Efe Lafçı**, Süleyman Hafız Polat**, Mithat Sayım**, Sıraç Akdoğan**, Abdurrahman Şimşek**, Uhut Enes Kılıç**, Tuna Habib Çolak**, Asil Sezer**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Deniz Koçak

YUNUS EMRE ORTAOKULU: Hasan Atağan Tunç**, Yusuf Dağıstan**, Emircan Yağmur**, Hasan Kılıç**, Emirhan Arısoy**, Faruk Çağlar Abastı**, İdris Akyüz**, İsmail Çiftçi**, Furkan Berke Arısoy**, Yüksel Enes Arslan**, Ebraim Zafer Duran**, Yağmur Bulut Yılmaz**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Mehmet Demiryürek

İLK YARI SONUCU: 0-0

MAÇ SONUCU: 2-0 (Cacabey O.O)

GOLLER: Asil Sezer, Uhut Enes Kılıç (Cacabey O.O)

11 MART’ta 6 okulun 2 grup halinde mücadele ederek başlanılan ve Okul sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası küçük erkekler futbolda Cacabey Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulunu 2-0’la geçerek il 3’ücüsü olmayı başardı.

Yarı finalde Cumhuriyet Ortaokuluna 1-0 yenilen Cacabey Ortaokulu ile Şehit Ömer Halis Demir Ortaokuluna yine 1-0’lık skorla yenilen Yunus Emre Ortaokulu il 3’üncüsü olmak için karşı karşıya geldi.

2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Yusuf Mete Yücel’in tek hakem olarak görev yaptı maçın ilk yarısında her iki takım girdikleri pozisyonları golle sonuçlandıramayınca devre 0-0 eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın 2.yarısına etkili başlayan Cacabey Ortaokulu Asil Sezer’in kaydettiği golle 1-0 öne geçti.

Ömer Halis Demir, gruptan elendi: 5-1 Ömer Halis Demir, gruptan elendi: 5-1

Golden sonra etkili futboluna devam eden Cacabey Ortaokulu Uhut Enes Kılıç ile skoru 2-0 yaptı.

Karşılaşmada başka gol olmadı ve Cacabey Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulunu 2.yarıda attığı gollerle 2-0 mağlup etti ve Kırşehir’de düzenlenen Ortaokullar arası küçük erkekler futbolda Cacabey Ortaokulu 3’üncü, Yunus Emre Ortaokulu ise 4’üncü olarak bitirdi.

Karşılaşmanın ardından, müsabakalara ev sahipliği yapan 2 No’lu Sentetik sahasında madalya ve kupa töreni düzenlendi.

Turnuvayı 4’üncü olarak bitiren Yunus Emre Ortaokuluna madalya ve kupasını Cacabey Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Deniz Koçak verirken, İl 3’üncüsü olan Cacabey Ortaokuluna madalya ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Futbol antrenörü Murat Uyumsal ve Yunus Emre Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Mehmet Demiryürek verdi.

3’üncülük, 4’üncülük maçında dereceye giren takımlar, sporcular ve idareciler günün anısına 2 No’lu Sentetik Sahasında hatıra resim çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)