OKUL sporları faaliyet raporunda yer alan ortaokullar arası yıldız kızlar Basketbol yarı finalleri Nevşehir’de düzenlenecek.

Cacabey Ortaokulu 18-21 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenecek olan Yıldız kızlar basketbol Türkiye yarı finaline sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

Kırşehir’de şampiyon olup ilk olarak Sinop gruplarında mücadele eden ve grupta oynadığı oyun ve aldığı başarılı sonuçlarla gruptan çıkarak Nevşehir’de düzenlenecek olan yarı final maçlarına hazırlanıyor.

Önceki gün Aşıkpaşa Spor Salonu’nda yapılan antrenman öncesi sporcularla orta sahada kısa bir konuşma yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Recep Turpçu, Nevşehir gruplarına iddialı hazırlanmak istediklerini belirterek, “Hepinize güveniyorum. Bizler buralara kolay gelmedik, kolayda gitmeyeceğiz. İnşallah çalışmalarımızın karşılığını iyi skorlarla ve başarılarımızla taçlandırırız. Allah yardımımız olsun” dedi.

Sporculara yaptığı hitaben konuşmanın ardından antrenmana geçildi. Beden Eğitim Öğretmeni Recep Turpçu yönetiminde yapılan antrenman ısınma hareketleriyle başlarken, topla taktik çalışması, taktik çalışması sırasında da serbest atış çalışmasına geçildi. Serbest atış çalışması sonrasında beyaz ve kırmızı takım olmak üzere 2 grup halinde maç yapıldı.

Yapılan maç oldukça çekişmeli ve kıran kırana geçmesi Recep Turpçu’yu mutlu etti.

13 ilden 400 sporcu Ahi Evran Gençlik Kampı'nda kıyasıya yarıştı 13 ilden 400 sporcu Ahi Evran Gençlik Kampı'nda kıyasıya yarıştı

Cacabey Ortaokulu, Nevşehir’de yarı final grupları hazırlıkları çerçevesi çalışmalarına tam gaz devam edecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)