2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullararası yıldız erkek ve yıldız kızlarda şampiyon Cacabey Ortaokulu oldu.

17 ilin, profesyonel takımı yok! 17 ilin, profesyonel takımı yok!

Ortaokullar arası yıldız erkek ve kız maçları sona erdi.

Ortaokullar arası yıldız erkeklerde Cacabey Ortaokulu, Sınav Ortaokulunu, Cumhuriyet Ortaokulunu, Kargın Yenice Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ve Finalde Özel Kırşehir ortaokulunu yenerek şampiyon olmayı başardı.

Cacabey Ortaokulu kızlarda ise Kaman Şehit Bayram Kara Ortaokulunu, Cumhuriyet Ortaokulunu, Kargın Yenice Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Finalde Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu yenerek hem kızlarda hem de erkek yıldız basketbolda şampiyon olayı başardı.

Karşılaşmaların ardından yıldız erkekler final maçı sonrası müsabakaların oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonu’nda kupa töreni düzenlendi.

Kupa töreninde final maçında güçlü rakibine kaybeden Özel Kırşehir Ortaokulu’na madalyalarını ve kupasını, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavisi Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Öznur Büyükturan verdi.

Şampiyon olarak ilimizi Ortaokullar arası Türkiye Yıldızlar Basketbolda temsil edecek olan Cacabey Ortaokuluna madalyalarını ve kupasını, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik verdi.

Madalya ve kupa töreninin ardından dereceye giren sporcular, antrenörler ve idareciler, karşılaşmaların oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)