OKUL sporları faaliyet raporunda yer alan ve 3 okulun katıldığı Ortaokullar arası yıldızlar 3x3 Basketbolda şampiyon Cacabey Ortaokulu oldu.

Cumhuriyet ve Sırrı Kardeş Ortaokullarını yenen Cacabey Ortaokulu erkeklerin ardından kızlarda da şampiyon olmayı başardı.

Geçen Cuma günü Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ilk maçta Cacabey Ortaokulu ile Sırrı Kardeş Ortaokulu karşılaştı. Maçı 3 sayı farkla 12-9 kazanan Cacabey turnuvaya galibiyetle başladı.

Mücadelenin 2. karşılaşması ise Cumhuriyet ile Sırrı Kardeş Ortaokulları arasında oynandı. Sırrı Kardeş Ortaokulu rakibi Cumhuriyet Ortaokulunu 9-3 mağlup ederek galibiyetle tanıştı.

Turnuvanın son karşılaşmasında ise Cacabey Ortaokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu karşılaştı. Mücadeleyi 16-1 gibi oldukça farklı bir skorla kazanan Cacabey Ortaokulu, Ortaokullar arası yıldız kızlar 3x3 basketbolda şampiyon olarak ilimizi dışarıda temsil etme hakkı elde etti.

Müsabakalarının ardından karşılaşmaların oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonu’nda düzenlenen kupa ve madalya töreninde il 3’üncüsü olan Cumhuriyet Ortaokuluna madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Basketbol antrenörü Fatih Çörten verdi.

Turnuvayı 2’nci sırada bitiren Sırrı Kardeş Ortaokuluna madalyalarını ve kupasını, Cacabey Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Recep Turpçu takdim etti.

Oynadığı 2 maçın 2’sini de kazanarak il şampiyonu olup gruplara gitmeye hak kazanan Cacabey Ortaokuluna madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Orçin Artuk verdi.

Madalya ve kupa töreninin ardından dereceye giren takımlar, idareciler ve sporcular günün anısına Aşıkpaşa Spor Salonu’nda hatıra resim çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

TFF Heyeti, Kahramanmaraş  ve Adıyaman'da depremzede vatandaşlarla bir araya geldi TFF Heyeti, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da depremzede vatandaşlarla bir araya geldi