KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü, C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Sınavı başvuruları 5 Mayıs’ta sona ereceğini açıkladı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, C Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi yazılı sınavı 18 Mayıs Pazar günü saat:14.00’te, uygulamalı sınav ise 20 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak. Yazılı Sınav sonuçları 7 Haziran’da açıklanacak. 

Sınav Başvurusu İçin İstenen Belgeler:

Adayların T.C. kimlik numaralarını yazdıkları ve aşağıdaki belgelerin eklendiği bir dilekçe ile ikamet ettikleri İl Valiliğine başvurmaları gerekiyor.

Bakanlık Makamı Onayı doğrultusunda, C sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi almak

isteyenlerin ikamet ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne03.05.2024 tarihi saat 17:00’a kadar başvurması ve bu süreye kadar sınava giriş ücretini yatırmışolması gerekmektedir.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, adayların son başvuru tarihi ve tamamlanması gereken belgeler ise şöyle:

Son bir yıl içinde çekilmiş dört (4) adet renkli vesikalık fotoğraf, öğrenim durumunu gösteren belgenin aslı veya noter onaylı örneği, Ateşleyici Yeterlilik belgesi almasında psikolojik, nörolojik veya fiziki bir rahatsızlığı bulunmadığına dair Devlet Hastanelerinden alınmış Sağlık raporu, Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek yatırılacak 4000 TL sınav ücreti dekontu.

Son Başvuru Tarihi ve Tamamlanması Gereken Belgeler ise şöyle:

Bakanlık Makamı Onayı doğrultusunda, C sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi almakisteyenlerin ikamet ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne03.05.2024 tarihi saat 17:00’a kadar başvurması ve bu süreye kadar sınava giriş ücretini yatırmışolması gerekiyor. 03.05.2024 tarihi saat 17:00’dan sonra başvuran, ücret yatırmış olsa dahişahsın başvurusu kabul edilmeyecek ve yatırdığı ücret kendisine geri iade edilmeyecektir.Sınava giriş ücretini yatırmayan, daha önce başvurduğu halde Yönetmeliğin5.maddesinde belirtilen şartlara haiz olduğu bu süreye kadar anlaşılamamış olan, Yönetmeliğin 6. maddesinde belirtilen belgeleri tamamlanmamış olan, şahıslar adına Silah vePatlayıcı Maddeler Şube Müdürlüklerince bu sınav için Sınav Giriş Belgesi düzenlenmeyecek ve buşahıslar kesinlikle sınava alınmayacak. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Büyükelçilerin eşleri Kırşehir'in tarihi yerlerini gezdi Büyükelçilerin eşleri Kırşehir'in tarihi yerlerini gezdi