Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP’nin düzenlediği 19 Mayıs töreninde konuştu:

 

“BÜTÜN ÜMİDİMİZ SİZ KIYMETLİ GENÇLERİMİZDEDİR”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma törenine katıldı.

19 Mayıs 2023 Cuma günü saat 13:30’da gerçekleştirilen programda konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Dün Samsun'da bağımsızlık; bugün Kırşehir’de “hak, hukuk ve adalet” ücadelesi veren gençlerimizi, hiçbir kuvvetin yolundan alıkoyamayacağı iyi bilinmelidir. İnanıyorum ki onlar, aynı azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaklardır.” diyerek, şunları ifade etti:

“Bundan tam 104 yıl önce, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu topraklarını işgal ve zulümden kurtarmak için tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak idealiyle Samsun'a çıkışı ulusumuzun kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıç olmuştur. 19 Mayıs 1919 ile başlayan bu tarihi seyirde toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen ulusumuz, kendi kaderini eline almış ve “Ya istiklal ya ölüm” şiarıyla varoluş mücadelesini başlatmıştır.

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı kurtuluşun başlangıcıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından, Ulusal Kurtuluş mücadelesi başlatılmıştır. Ulu Önderimizin Samsun’dan Anadolu topraklarına ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle bu gün bayram ilan edilmiş ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir. Bu bayramın Atatürk tarafından armağan edildiği, geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tamdır.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır, geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” Evet, bütün ümidimiz siz kıymetli gençlerimizdedir.

“Dün Samsun'da bağımsızlık; bugün Kırşehir’de “hak, hukuk ve adalet” mücadelesi veren gençlerimizi, hiçbir kuvvetin yolundan alıkoyamayacağı iyi bilinmelidir. İnanıyorum ki onlar, aynı azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.”

CHP İl Başkanı Hüseyin Çakmak ve Kırşehir milletvekilimiz Metin İlhan da yaptıkları konuşmalarında bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş ve Kuruluş mücadelesindeki yeri ve önemi hakkında bilgi verdiler. (HABER MERKEZİ)

İnternet alışveriş platformlarının sorumluluğunda yeni karar İnternet alışveriş platformlarının sorumluluğunda yeni karar