Başkan Ekicioğlu’ndan 108. Yıl Mesajı

 

“Bütün aziz şehitlerimizi

saygı ve minnetle anıyorum

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe “Çanakkale Geçilmez” şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” diyen Başkan Ekicioğlu, yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“Şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan Çanakkale’de düşmanı durduran askerlerimiz, sayısal gücün ve teknolojik donanımın savaş kazanmaya yetmeyeceğini, tüm dünyaya göstermiştir. Tüm dünya ulusları Çanakkale’de, Anadolu halkının bağımsızlığa olan inancını, azmini, cesaretini ve şefkatini görmüş ve takdir etmiştir.

“Çanakkale’de gösterilen azim ve irade, ulus olma bilincini doruğa çıkarmanın yanında, ulusumuzun kendine güvenini sağlamlaştırıp ve bağımsızlığa olan inancı perçinleştirip, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin de kurulmasını sağlamıştır.

“Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük komutanlığını ve liderliğini ortaya çıkarmıştır.

“Bağımsız yaşama arzusunun göstergesi olan Türk milletinin bu önemli savaşı, tüm mazlum halklara örnek olmuştur. Bize düşen görev şehitlerimizin bize emanet ettiği bu toprakları ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale Zaferi’nin 108. yılını kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” (HABER MERKEZİ)