Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Yıldırım Kaya’ya Çevre Yolu yanıtı:

 “Bütçe imkânları doğrultusunda ihale edilmesi planlanıyor”

 

Kırşehir’de Nevruz Bayramı kutlandı Kırşehir’de Nevruz Bayramı kutlandı

Geçtiğimiz günlerde CHP Ankara Milletvekili olan Kırşehirli hemşehrimiz Yıldırım Kaya’nın TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak Kırşehir Çevre Yolu’nun akıbetini sorduğu soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda CHP Grup Sözcülüğünü yürüten Milletvekili Yıldırım Kaya, Kırşehir Çevre Yolu’yla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na “Türkiye’de çevre yolu olmayan tek il Kırşehir. Kırşehir Çevre Yoluna ait bir tasarrufunuz var mı? Demiryolu yok zaten, Kırşehir Anadolu’da unuttuğunuz bir şehir mi? Bunu sizden öğrenmek istiyorum” dedi.

Bu soruya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun imzasıyla Bakanlıktan yanıt geldi.

Bakanlıktan gelen yazılı cevapta, “Kırşehir Çevre Yolu güzergâhı 20 km. uzunluğunda olup bölünmüş yol standardındadır. Proje bünyesinde 7 adet farklı seviyeli kavşak bulunmaktadır. Proje onaylıdır. Yatırım programında yer alan yolda kamulaştırma çalışmaları Kırşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nce yürütülmektedir. Bütçe imkânları doğrultusunda ihale edilmesi planlanmaktadır.  (HABER: BEYHAN BALLI)