Şehrimizde yıllardır Kırşehir Lise’nin eğitim ve öğrenim gördüğü, geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet Ortaokulu’na tahsis edilen ve bu yıl yıkılarak boşta kalan arsaya çok amaçlı bir spor salonunun yapılması isteniyor.

Çok sayıda ortaokul ve lisenin bulunduğu Aşıkpaşa Mahallesi’nde doğru dürüst bir spor salonunun bulunmaması, diğer spor salonlarının uzak ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle iki salona da gidemeyen Sıddık Demir Anadolu Lisesi, Kırşehir Lisesi, 30 Ağustos Zafer Ortaokulu, Süleyman Türkmani Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve İlkokulu, Cacabey Ortaokulu ile Yunus Emre Ortaokulu buraya yapılacak olan spor salonunda faydalanabilecekler.

2024 yılı ‘Temsilci Genç’ başvuruları başladı… 2024 yılı ‘Temsilci Genç’ başvuruları başladı…

Bu 8 okulda toplam 7 bin 945 öğrencinin olduğu, bu rakamın yarısı kadar spor yapan öğrenciler olduğunu hesaba katarsak, buraya yapılacak spor salonuyla Kırşehir’in sporda tesis konusunda rahat bir nefes alabileceği bildiriliyor.

Spor kamuoyu, Kırşehir’de iki spor salonunun bulunduğunu, Aşıkpaşa’da antrenman yapılamama, Kındam’ın da uzak oluşu nedeniyle gençlerin spor yapamadıklarını belirten gençler, Kırşehir Lisesi ve Cumhuriyet Ortaokulunun boş arsasına yapılacak yeni spor salonunun uzun yıllar öğrencilere spor konusunda hizmet verebileceklerini ifade ettiler.

Kırşehir’de görev yapan beden eğitimi öğretmenleri de halen Kırşehir Lisesi’nin yanında buluna boş alanın spor salonu olarak değerlendirmesinin önemine dikkat çekerek, “Kırşehir’de gerçekten bazı okullarımızın yanında spor tesislerinin bulunması gerekiyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz burada çeşitli dallarda spor yaparak boş vakitlerini çok iyi değerlendirmiş olacakları gibi, buradan belki de geleceğimizin sporcularının çıkmasına vesile olacaktır. En önemlisi de gençlerimizin kötü alışkanlardan uzak olacaklardır. Bu nedenle buraya çok amaçlı bir spor salonunun yapılması çok önemlidir.  Bu salonda güreş, boks salonları,  voleybol, basketbol ve futsal maçlarının yapılabileceği çok amaçlı bir salon yaptırılmadır. İnşallah Sayın valimiz bu konuda bir öncülük yapar ve buraya da gençlerin yararlanabileceği çok amaçlı güzel bir kapalı spor salonu yaptırır” diye konuştular. 

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)