Bunlar insan olamaz!

Çarşamba akşamı Ankara’daki hain terör saldırısıyla irkildik. Bunu yapanlar insan olamaz dedik.
Başkent’te Genelkurmay’a çok yakın bir yerde yapılan hain saldırıda 28 vatandaşımızı şehit verdik. Bu olayın üzüntüsünü yaşarken, ikinci bir hain saldırı Diyarbakır’da oldu. 6 vatan evladı askerimizi şehit verdik.
Ülkemizde ve Kırşehir’de hiç kimse bu terör saldırılarını kabul edemez. Zaten etmiyor da.
Bunları yapanlar insan olamaz, bu hainler ne yaparlarsa yapsınlar, hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Ama olan bu güzel ülkemize ve milletimize oluyor.
Lanet olsun bu insanlara, bunları gerçekleştirenlere; kim nasıl ne şekilde yaptıysa…
Bu saldırılar terörün alçaklığını gösteriyor.
Hiçbir terör olayının asla başarılı olması mümkün değil. Devletimiz, güvenlik birimlerimiz bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapar ama birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize her zamandan daha fazla ihtiyacımızın olduğu da ortadadır.
Ancak şurası da bir gerçek ki, ülkemiz içindeki ve dışındaki terör olayları insanlarımızı endişeye sevk ediyor.
Ülkemiz topyekun terörün tehdidi altındadır. Bu terör saldırılarını yapanlar dedim ya insan olamaz.
Kandan, şiddetten ve kaostan beslenen terör örgütleri ve arkasındaki karanlık odaklar bilsinler ki; hain saldırılarla Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini bozamayacaklar, sarsamayacaklar ve kimseyi yıldıramayacaklardır.
Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugünde, teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde duracağına hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Şurası da unutulmamalı ki, kim ne yaparsa yapsın, Türk Milleti teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacak, hiçbir cani, hiçbir katil, hiçbir terör örgütü ve bunları himaye eden yerli ve yabancı işbirlikçiler amaçlarına ulaşamayacaklardır.
Türkiye Cumhuriyeti zalimlerin, insan canına kast eden alçakların oyununu bozacak güç ve kudrettedir. Ankara’daki bombalı saldırıyı şiddetle lanetliyorum.
Hükümetin, devletin tüm imkânlarını kullanarak teröristlerin ve destekçilerinin hakkından artık gelmelidir.
Ülkemizin içinde ve dışında yaşanan bu terör olayları, savaşlar elbette bizleri rahatsız ediyor, tedirgin ediyor.
Bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyor; yaralılara ise acil şifa diliyorum.
YORUM EKLE