8 Mart Dünya Kadınlar Günü,ülkemiz genelinde olduğu gibi Kırşehir'de de kutlanıyor.

Makbule Güler hayata gözlerini yumdu Makbule Güler hayata gözlerini yumdu

Böyle bir günde eşinin, annesinin, kardeşinin ve kızının kadınlar gününü kutlamak için çeşitli hediyeler almak isteyenler, alışveriş merkezlerinin, mağazaların, parfümcü ve çiçekçilerin yolunu tutuyor.

Şehrimizde faaliyet gösteren Karnaval Çiçekçiliğin sahibi Fatih Köksal, her kadınlar gününde olduğu gibi bugünde yine işlerinin yoğun olduğunubelirterek tüm kadınların gününü kutladı.

Sevdiklerinin kadınlar gününü çiçek alarak kutlamak isteyenlerin daha çok olduğunu belirten çiçekçi Fatih Köksal gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"KADINLAR TEK GÜN DEĞİL HER GÜN ÇİÇEĞİ HAK EDER!"

"Büyük Üstat Neşet Ertaş'ın ‘kadınlar insandır, biz insanoğlu’ dediği gibi asıl önemli olan bizler değil kadınlardır. Tabi ki yalnızca özel günlerde değil her daimannelere, kardeşlere, tanımadığınız bir bayan dahi olsa iyi davranmak gerekiyor. Karnaval Çiçekçilik olarak bugün herkes eşini, kızını mutlu edebilsin, en azından bir buket çiçek götürebilsin diye satışlarımızı en dip fiyatlarda yapıyoruz. Yoğunluğumuzda var işlerimiz iyi şükür.”

İşlerinin iyi olmasının yanı sıra seralarda çiçek bulamadığını, ithal çiçeklerinde çok pahalıya geldiğini söyleyen Köksal, "Özel günlerde işlerimiz çok daha yoğun oluyor ama biz çiçek yetiştiremiyoruz. Seralardan çiçek çıkmıyor. Çıkanda çok pahalı oluyor. Şu anda bir gül 90 lira oldu. Bir gül buketi yapmaya kalsak en az 500 lira. Bu pahalılıkta ister istemez vatandaşın alım gücünü zorluyor" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)