Kırşehir'de araç sahiplerine kontak bıraktıracak akaryakıt zamları, 15 Mart itibariyle tabelalara yansıyacak.

Uluslararası petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle kısa bir süre indirim yaşanan benzin ve motorinde rüzgar tersine döndü. Alınan son bilgilere göre benzinin litresine 1,53 TL, motorinin litresine ise 1,10 TL zam gelmesi bekleniyor. Fiyat artışı 15 Mart itibarıyla pompaya yansıyacak.

10 soruda BES kapsamında hayata geçecek "Kısmen Ödeme Uygulaması" 10 soruda BES kapsamında hayata geçecek "Kısmen Ödeme Uygulaması"

Kırşehir'de geçtiğimiz günlerde indirim haberleri bir nebzede olsa araç sahiplerinin yüzünü güldürmüştü. Vatandaşlar kısa süreli indirim sevincinin ardından 15 Mart itibariyle gelecek zamlar sonrası kontak bırakması bekleniyor.

Türkiye'deki yüksek döviz kuru ve geçtiğimiz yaz yapılan ÖTV zammı sonrası yüksek seyreden akaryakıt fiyatlarında yeni bir fiyat artışı gerçekleşmesi bekleniyor. Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre benzine 1,53 TL, motorine ise 1,10 TL zam gelecek. Zam, akaryakıt fiyatlarına 15 Mart Cuma günü itibariyle yansıyacak.

Gelecek olan son zamların ardından Kırşehir'de benzinin litre fiyatı 42.85 TL, motorinin ise litre fiyatı 42.81 TL olması bekleniyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)