Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında büyük bir başarı ile taçlanan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü her yıl olduğu gibi bu yıl da yurt genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Türk askeri tarihinin en büyük zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin bu yıl 109. yıldönümünü nedeniyle Kırşehir’deki törenler Pazartesi günü saat 10.00’da Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne çelenk sunumu ile başlayacak. Valilik, Belediye, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Kırşehir Şubesi, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanlığı’nın çelenk koymalarının ardından saygı duruşunda bulunulacak, ardından Saygı Atışı yapılacak ve İstiklal Marşımız okunacak.

Vali H. Mete Buhara, Şehitlik Ziyaret Defterini imzalamasının ardından şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okunması ve dua yapılmasının ardından tören şehitliğin ziyaret edilmesi ile sona erecek.

18 Mart Şehitler Günü Anma Programı saat 10.30’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi, Aşık Said Salonu’nda başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından sinevizyon gösterimi sunulacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Program şiirlerin okunması ve kahramanlık türkülerinin söylenmesi ile sona erecek.

Saat 12.30’da da Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde tüm şehit ve gazilerimiz için mevlit okutulacak.

Temel Finansal Okuryazarlık  Eğitimi 15-19 Nisan’da… Temel Finansal Okuryazarlık Eğitimi 15-19 Nisan’da…

Çanakkale Zaferimizin 109. Yıldönümü anma programı çerçevesinde Kırşehir’deki Şehit Aileleri Dernekleri ile şehit aileleri ziyaret edilecek. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)