Yeşil-beyazlı teknik adam, Diyarbekirspor maçından sonra “Kırşehir Çiğdem”e konuştu:

“Bu ligde her alınan

puan çok değerli…”

U11’de dev maç Minik Kramponların: 5-1 U11’de dev maç Minik Kramponların: 5-1

KIRŞEHİRSPOR Teknik Direktörü Ahmet Duman, Pazar günü Ahi Stadyumunda oynanan ve 1-1 biten Diyarbekirspor maçının ardından gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam, güçlü bir takımla karşılaştıklarını kazanabilecekleri maçtan berabere ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirterek, alınan her puanın ileriki haftalar açısında büyük önemi olacağını söyledi.

Diyarbekirspor’un bu ligde güçlü ve zirveye oynayan ekiplerden biri olduğunu söyleyen Kırşehirspor Teknik Direktörü Ahmet Duman, “Geçtiğimiz hafta Afyonspor’u son dakika golüyle elimizden kaçırarak 1 puana razı olduk. Erokspor maçından sonra bugün Diyarbekirspor maçını da baz aldığımızda her geçen gün oynadığımız oyunla güzel olumlu sinyaller almaya başladık. Afyonspor maçında son dakikada kalemizde gördüğümüz golle 1 puanla dönmüştük. Diyarbekirspor maçı Afyonspor maçındaki oyunumuzun ardından büyük önem arz ediyordu. Rakibimiz son 2 maçını kazanmış ve Kırşehir’e büyük bir moralle gelmişti. Maça gelecek olursak. Karşılaşma öncesi kalecimiz Kadem Burak Yaşar ve Gökdeniz Varol’un sakat olmasından dolayı oyun planımızda değişliğe gitmek zorunda kaldık. Maça da iyi başladık ve ilk 15-20 dakika içinde pozisyonlar bulduk. Bulduğumuz pozisyonların birini değerlendirmiş olsaydık rakibimizin direnci de kırılmış ve çok farklı bir müsabaka bizleri bekliyor olacaktı. Hiç ummadığımız bir dakikada basit bir hatayla kalemizde golü görerek soyunma odasına 1-0 mağlup gittik. Karşılaşmanın ikinci yarısında, tıpkı ilk yarıda olduğu gibi ilk 15 dakika baskılı bir oyunla başladık Baskılı oyunumuzun karşılığını da Cerem’in attığı golle skoru 1-1 yaptı. İlerleyen dakikalarda rakibimizin risk alması bizleri de karşılaşmanın sonlarına doğru hatalara sürükledi. Sonuçta 1 puan aldık fakat kendi sahamızda taraftarlarımıza 3 puan armağan etmek istiyorduk. Ligde alınan her puan çok değerli ve kıymetlidir. İyi futbol oynamaya başladık. İyi futbolumuzun meyvesini yavaş yavaş toplayıp alacağımız galibiyetlerle birlikte zirvede söz sahibi olmak istiyoruz. Her demecimde bu takım bir arada oynamadı ve zamana ihtiyacımız var dedim. Hâlâ zamana ihtiyacımız var. Zor bir grupta zor bir fikstürle sezona başladık. Kalan maçlarımızı en iyi skorlar almaya çalışacağız. Önümüzde Vanspor deplasmanı var. Vanspor, bu ligin güçlü ve şampiyonluk mücadelesi içinde yer alacak olan ekiplerinden biri. Kolay bir maç olmayacak. Elimizden geleni yapıp zorlu deplasmandan puan veya puanlarla dönmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü