Kırşehir’in resmi ilan ve reklam alan tek internet haber sitesi olmaktan gurur duyuyoruz...

Kırşehir İl Özel İdare  Ekipleri Kışa hazır    Kırşehir İl Özel İdare Ekipleri Kışa hazır  

Resmi ilan ve reklam yayımlamak için 01-31 Mart 2023 itibarıyla Basın İlan Kurumu’na başvuru yapan 475 internet haber sitesinden gerekli şartları yerine getiremeyenlerin resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı durduruldu.

Basın İlan Kurumu tarafından belirlenen asgari ziyaretçi trafiği şartını yerine getiren internet haber sitemiz “kirsehircigdem.com” Kırşehir’de resmi ilan ve reklam alma hakkını kazanan tek internet haber sitesi oldu.

Resmi ilan yayımlama hakkı bulunan gazetelerin Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği’nin yayım tarihi olan 1 Şubat 2023’ten önce Basın İlan Kurumu’na bildirdiği internet haber siteleri, 31 Mart 2023 tarihine kadar başvuruda bulunmak şartıyla resmi ilan yayımlama hakkı kazanmıştı. Bu siteler, asgari trafik zorunluluğu hariç genel ve internet haber sitelerine dair hükümleri eksiksiz yerine getirmeleri halinde, bekleme süresine tabi tutulmaksızın 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren resmi ilan yayımlamaya başlamıştı. Bu kapsamdaki internet haber sitelerinin 30 Eylül 2023 tarihinden itibaren asgari trafik şartını da yerine getirmeleri zorunlu olmuş ve 1 Ekim 2023 tarihi itibarıyla gerekli şartları yerine getirmeyen internet haber sitelerinin resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı durduruldu ve 6 aylık yeni bir süre verildi.

Kırşehir’de yayın hayatını aralıksız olarak 47 yıldır sürdüren gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” ve internet haber sitemiz “kirsehircigdem.com”,  Kırşehir’in en çok okunan gazetesi ve internet haber sitesi olma iddiasını bir kez daha ortaya koyarak Basın İlan Kurumu tarafından belirlenen şartları yerine getirerek Kırşehir’in resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı kazanan tek İnternet haber sitesi oldu.

Kurulduğu günden bu yana önce “Kırşehir” diyen, Kırşehir’in sorunlarını sürekli gündeme getiren, çözüm arayışına giren, objektif ve tarafsızlığı ilke edinen, haberde, yorumda, sporda önce olan “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi ve “kirsehircigdem.com” İnternet Haber Sitesi bugüne kadar hep Kırşehir’in çıkarlarından, gelişmesinden, kalkınmasından, vatan, millet, bayrak sevgisinden, Atatürk ilke ve inkılaplarından yana taraf olarak yayın hayatına devam etti. Bunun bir tezahürü olarak Kırşehir’de en çok okunan gazete olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bize bu gururu yaşatan tüm okurlarımıza teşekkür ederiz.

Öte yandan, resmi ilan ve reklam alabilmek için asgari ziyaretçi trafiğini 30 Eylül 2023 tarihi itibari ile yerine getiremedikleri için ilan ve reklam alma hakları durdurulan internet haber siteleri, şartları yerine getirmeleri halinde tekrar resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı kazanabilecek. 6 aylık bu süre içerisinde gerekli şartları hala yerine getiremeyen internet haber sitelerinin resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı durdurulacak. 

(KIRŞEHİR ÇİĞDEM HABER MERKEZİ)