Belediye hasar tespiti ekibini deprem bölgesine

uğurlayanBelediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: 

 

“BU FELAKETİ DAYANIŞMA İÇİNDE AŞACAĞIZ”

Kırşehir Belediyesi teknik ekibi, hasar tespiti çalışmalarına katılmak için deprem bölgesine gitti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 3’ü araç şoförümüz olmak üzere, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden Mimar, İnşaat Mühendisi, İnşaat ve Çevre Mühendisi ile İnşaat Teknikerlerinden oluşan toplam 15 çalışma arkadaşlarının Deprem Bölgesi’ndeki Hasar Tespitinde görev almak üzere yola çıktıklarını açıkladı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş'ta ilki 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı 04.17’de 7,7 büyüklüğünde, ikincisi ise 13.24'te 7,6 büyüklüğünde meydana gelen deprem Kahramanmaraş’la birlikte Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya illerinde de ağır hasar ve can kayıplarına neden oldu. Yaşanan iki büyük deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonucu tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de deprem bölgesine yardım için Kırşehir Belediyesi tarafından başlatılan Yardım Kampanyası devam ediyor.

“Kırşehirli hemşehrilerimiz tarafından Yardım Kampanyasına katılım aralıksız devam ederken hemşehrilerimizin getirdikleri çadır içi soba, su, uyku tulumu, uzay battaniye, cep ısıtıcısı, sentetik içlik, eldiven, atkı, bere, çorap, kalem pil, kibrit, polar battaniye, polar ara katman, kışlık bot, kışlık mont, bebek bezi, mama, biberon, hijyenikped, ıslak mendil, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, havlu kağıt, havlu, el feneri ve kullanılmamış kıyafetler hızlı bir şekilde bölgeye sevk ediliyor.

“Yaşanan bu felaketi dayanışma içinde aşacağız. Afet bölgesindeki yurttaşlarımıza ulaştırılmak üzere başlattığımız Yardım Kampanyasında öncelikli olarak Çadır, Konteyner, Uyku Tulumu, Isıtıcı/Soba/Odun/Yakacak, Battaniye/Yorgan, Hijyen Malzemeleri, Bebek Bezi/Bebek Maması, Jeneratör, İçme Suyu, Ekmek, Powerbank gibi ihtiyaç malzemelerine öncelik verilmesi gerekiyor.

“Öte yandan 9 Şubat 2023 Perşembe günü 3’ü araç şoförümüz olmak üzere, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden Mimar, İnşaat Mühendisi, İnşaat ve Çevre Mühendisi ile İnşaat Teknikerlerinden oluşan toplam 15 çalışma arkadaşımız Deprem Bölgesi’ndeki Hasar Tespitinde görev almak üzere yola çıktılar. Onlara da yapacak oldukları çalışmalarda kolaylıklar diliyorum.Yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun.”(HABER MERKEZİ)

“TİYATRO HAYATIN YANSIMASIDIR” “TİYATRO HAYATIN YANSIMASIDIR”